Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiCamel Safari Park - Park wielbłądów na Gran Canarii

Camel Safari Park – Park wielbłądów na Gran Canarii

Bliskie spotkania z wielbłądami są możliwe nie tylko w zoo. Szczególnie, gdy jesteście na Gran Canarii!

Camel Safari Park to park tematyczny na Gran Canarii, w rezerwacie Reserva Natural de Fataga (około 12 km od kurortu Playa del Inglés). Głównym powodem, aby zajrzeć do tego miejsca są wielbłądy! Oprócz możliwości bliskiego obcowania z tymi przyjaznymi zwierzętami, będziecie mogli je też głaskać oraz karmić.

Wizyta w Camel Safari Park to także okazja do wzięcia udziału w karawanie, która prowadzi między innymi przez liczący ponad 300 lat las palmowy. Osobiście nie jestem zwolenniczką wykorzystywania zwierząt jako środka transportu, jednak jeśli interesuje Was taka opcja, to w tym miejscu również jest ona możliwa.

Inną atrakcją, która czeka Was w Camel Safari Park są ogrody tropikalne pełne egzotycznych drzew owocowych (m.in. papaja, mango, guayaba). Na terenie parku znajduje się też restauracja i grill, w których część posiłków jest wliczona w koszt wycieczki.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Camel Safari Park najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty w godz. 8:00-18:00. W niedziele park jest nieczynny.
  • Adres: GC-60, Km. 14, 35108 Fataga
  • Kup bilety na GetYourGuide

Camel Safari Park na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY