Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiNecrópolis de Arteara - Największa nekropolia na Gran Canarii

Necrópolis de Arteara – Największa nekropolia na Gran Canarii

Nie mam pewności, czy miejsce to powinniśmy rozpatrywać w kategoriach „atrakcji”. Ale to co wiem, to to że nie można obok niego przejść obojętnie.

Necrópolis de Arteara to nekropolia rdzennych mieszkańców Wysp Kanaryjskich wzniesiona na południu Gran Canarii. Znajduje się tutaj około 800 struktur nagrobkowych sprzed 2000 lat. Każda z nich złożona z bazaltowych kamieni była miejscem, w którym Guanczowie chowali ciała zmarłych.

Cała nekropolia zajmuje powierzchnię 137 570 m2 i jest największym tego typu miejscem na Gran Canarii. Znajdziesz ją w malowniczym wąwozie Barranco de Fataga, który usytuowany jest 350-400 metrów nad poziomem morza.

Grób Króla w Necrópolis de Arteara

W centralnej części Necrópolis de Arteara znajduje się tzw. „Grób Króla”. Nie ma co prawda jednoznacznych dowodów na to, że rzeczywiście w tym miejscu chowano królów, jednak takie są przypuszczenia badających ten rejon archeologów. Co więcej, według tradycji sięgającej co najmniej sześciu pokoleń, mówi się że w jeden dzień w roku miejsce to jest jako pierwsze oświetlane przez wpadające do wąwozu promienie wschodzącego słońca.

Necrópolis de Arteara – Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-14:00 (w lipcu i sierpniu obiekt jest zamknięty)
  • Adres: Diseminado Artedara 22, 35108 San Bartolomé de Tirajana

Necrópolis de Arteara na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY