Ruiny zamku Castillo de San Luís w Esteponie
5 (100%) 1 vote

Wycieczka do Estepony to okazja do odwiedzenia kilku ciekawych atrakcji. Ta, którą poznasz w tym artykule nie należy może do najpopularniejszych, ale z pewnością zaliczana jest do najstarszych.

Ruiny zamku Castillo de San Luís, Estepona (fot. Wikipedia)
Ruiny zamku Castillo de San Luís, Estepona (fot. Wikipedia)

Castillo de San Luís to średniowieczny zamek w Esteponie, który jest udostępniony dla zwiedzających. Tak naprawdę zamek to za dużo powiedziane, bo tak naprawdę są to jedynie ruiny zamku, który został wybudowany w tym miejscu przez Królów Katolickich. Budowa tej fortyfikacji miała miejsce na początku XVI wieku, a wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. Wcześniej stał tutaj bowiem arabski zamek o nazwie Estebbuna. Przypuszcza się, że to stąd wywodzi się też nazwa miasta Estepona.

Krótka historia zamku Castillo de San Luís

Castillo de San Luís początkowo pełnił głównie funkcję obronną. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom sprawiło, że populacja miasta sukcesywnie się powiększała. W kolejnych wiekach obronna funkcja zamku zaczynała tracić na znaczeniu, natomiast on sam – pozostawał niemal niewidoczny za sprawą domów, które były budowane przy jego murach.

Na początku XXI wieku Castillo de San Luís (a właściwie to co z niego zostało) został poddany renowacji. Była ona konieczna nie tylko ze względu na to, że jest to ważny zabytek w Esteponie, ale także z powodu bardzo złego stanu budowli, która miejscami dosłownie się rozsypywała. To co możemy podziwiać obecnie to niewielki fragment zamkowych murów, które pamiętają średniowieczną przeszłość Estepony.

Castillo de San Luís – Informacje praktyczne

  • Adres: Calle Castillo s/n, 29680 Estepona

Popularne hotele w Esteponie

Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55

Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Almería Pustynia Tabernas (Desierto de Tabernas), Park rozrywki Oasys MiniHollywood, Park rozrywki Fort Bravo, zamek Castillo de Tabernas, park naturalny Cabo de Gata, góry Sierra Alhamilla. Popularne miasta: Almería
Kadyks Park Narodowy Doñana. Popularne miasta: Kadyks, Setenil de las bodegas, Jerez de la Frontera, Arcos de la Frontera
Córdoba Popularne miasta: Córdoba
Granada Popularne miasta: GranadaSierra Nevada
Huelva Park Narodowy Doñana. Popularne miasta: Huelva
Jaén Popularne miasta: Jaén
Málaga Zamek Gibralfaro, La Alcazaba, Teatr Rzymski, Muzeum Picassa, szlak Caminito del Rey, Pałac Arcybiskupa (Palacio Episcopal), Museo Carmen Thyssen Málaga, park naturalny Sierra de las Nieves, pasmo górskie Serranía de Ronda, starożytne ruiny La Ciudad Romana de Acinipo, jaskinia Cueva de la Pileta, Bioparc Fuengirola, Orchidarium Estepona, park wodny Parque Acuático Mijas, rezerwat Reservatauro Ronda, akwarium Sea Life Benalmádena, ogród zoologiczny Selwo Aventura, ruiny zamku Castillo de San Luís, Plaza de Toros w Rondzie, Museo Lara w Rondzie, Alameda del Tajo, kościół Iglesia de Santa María la Mayor w Rondzie, kościół Iglesia del Espíritu Santo w Rondzie, mosty Puente Nuevo (Nowy Most)  i Puente Viejo (Stary Most) oraz przepaść El Tajo w Rondzie, Pałac Mondragón, Kopalnia wody i Casa del Rey Moro, pustelnia La Ermita de la Virgen de la Cabeza, Muzeum Bandytów (Museo del Bandolero). Popularne miasta: Málaga, Ronda, Marbella, Torremolinos, FuengirolaBenalmádena, Estepona, Cuevas del Becerro, Jimera de Líbar, Mijas, Villanueva de Tapia, La Línea de la Concepción, zatoka Bahía Dorada, San Pedro de Alcántara
Sewilla Katedra w Sewilli (Catedral de Santa María de la Sede de Sevilla), Alkazar w Sewilli, Archiwum Indii, Złota Wieża, dzielnica Barrio de Santa Cruz, Dom Piłata (Casa de Pilatos), dawna Fabryka Tytoniu, Arena walk z bykami, zabytkowy Szpital Miłosierdzia, Muzeum Sztuk Pięknych, zabytkowy Ratusz, Kościół Zbawiciela, Park Marii Luizy (Parque de María Luisa), Plac Hiszpański (Plaza de España), Metropol Parasol, stanowisko archeologiczne Itálica, Park Narodowy Doñana. Parki rozrywki: Isla Mágica, Aquopolis Sevilla, Aventura Sevilla. Popularne miasta: Sewilla
Zobacz także Szlak Białych Miast Andaluzji >
 
 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar