Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiZabytki w HiszpaniiRuiny zamku Castillo de San Luís w Esteponie

Ruiny zamku Castillo de San Luís w Esteponie

Wycieczka do Estepony to okazja do odwiedzenia kilku ciekawych atrakcji. Ta, którą poznasz w tym artykule nie należy może do najpopularniejszych, ale z pewnością zaliczana jest do najstarszych.

Castillo de San Luís to średniowieczny zamek w Esteponie, który jest udostępniony dla zwiedzających. Tak naprawdę zamek to za dużo powiedziane, bo tak naprawdę są to jedynie ruiny zamku, który został wybudowany w tym miejscu przez Królów Katolickich. Budowa tej fortyfikacji miała miejsce na początku XVI wieku, a wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. Wcześniej stał tutaj bowiem arabski zamek o nazwie Estebbuna. Przypuszcza się, że to stąd wywodzi się też nazwa miasta Estepona.

Krótka historia zamku Castillo de San Luís

Castillo de San Luís początkowo pełnił głównie funkcję obronną. Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom sprawiło, że populacja miasta sukcesywnie się powiększała. W kolejnych wiekach obronna funkcja zamku zaczynała tracić na znaczeniu, natomiast on sam – pozostawał niemal niewidoczny za sprawą domów, które były budowane przy jego murach.

Na początku XXI wieku Castillo de San Luís (a właściwie to co z niego zostało) został poddany renowacji. Była ona konieczna nie tylko ze względu na to, że jest to ważny zabytek w Esteponie, ale także z powodu bardzo złego stanu budowli, która miejscami dosłownie się rozsypywała. To co możemy podziwiać obecnie to niewielki fragment zamkowych murów, które pamiętają średniowieczną przeszłość Estepony.

Informacje praktyczne o Castillo de San Luís

  • Adres: Calle Castillo s/n, 29680 Estepona

Castillo de San Luís na mapie


Odkryj Andaluzję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Andaluzja dzieli się na osiem prowincji, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Andaluzji: Costa del Sol, Costa de la Luz, Costa Almeria.

Zobacz także: Szlak Białych Miast AndaluzjiDarmowe atrakcje w Maladze, Pogoda w Maladze, Pogoda w Sewilli, Gibraltar, Skała Gibraltarska, Magoty Gibraltarskie, Romería de El Rocío, 10 powodów by odwiedzić Andaluzję wiosną, Feria de Abril w Andaluzji10 Sekretów rzeki Gwadalkiwir.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY