Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiIlla Fantasia - Bajeczny park wodny 20 minut od Barcelony

Illa Fantasia – Bajeczny park wodny 20 minut od Barcelony

Barcelona latem potrafi być bardzo upalna, dlatego wizyta w parku wodnym to idealne rozwiązanie na orzeźwienie po intensywnym zwiedzaniu!

Illa Fantasia to jeden z największych w Europie parków wodnych, który położony jest zaledwie 20 minut od centrum Barcelony. Na 70 000 m2 powierzchni znajdziecie ponad 22 zjeżdżalnie, 3 duże baseny i moc innych atrakcji, które pozwolą na mniej lub bardziej aktywne spędzenie całego dnia w gronie rodziny, znajomych lub solo.

Przy każdym obiekcie znajdziecie tabliczkę z informacjami na jego temat (np. max głębokość basenu, minimalny wzrost osób, poziom ekstremalności) oraz oznaczeniem, dla kogo jest on przeznaczony (np. tylko dla dzieci, dla rodzin, dla dorosłych).

Atrakcje w Illa Fantasia

W Illa Fantasia nie grozi Wam nuda. Wśród kilkudziesięciu atrakcji szczególną uwagę przykuwa kilka z nich, które są prawdziwą wizytówką tego parku wodnego. Należą do nich m.in.:

  • Aquamania: tylko dla najodważniejszych! Zjazd z wysokości 15 metrów jedną z wielu rur, które są całkowicie różne, dlatego warto spróbować każdej z nich,
  • Spirala: zakręcona zjeżdżalnia sięgająca 10 metrów, która może przyprawić o zawrót głowy,
  • Bitour: potrójna zjeżdżalnia, która oprócz licznych zakrętów charakteryzuje się wyjątkową stromością,
  • Kamikadze: rozpędź się do zawrotnej prędkości 60 km/h, która podnosi poziom adrenaliny do maksimum!
  • Labirynt piratów: atrakcja dedykowana młodszym – bicze wodne, mnóstwo zatopionych statków oraz beczka zrzucająca na kąpiących się 250 litrów wody.
  • Dzika rzeka: długi na 180 metrów spokojny spływ, podczas którego możecie się cieszyć wspaniałym, panoramicznym widokiem na cały park.

Jak dojechać do Illa Fantasia?

Park wodny Illa Fantasia znajduje się 25 km na północ od Barcelony w miejscowości Premiá de Mar. Jadąc autem, powinniśmy wziąć drogę C-32 w kierunku Mataró aż do 92 zjazdu. Parking przy parku jest darmowy.

WARTO WIEDZIEĆ: Samochód w Barcelonie możesz wynająć np. na stronie RentalCars.

Do Illa Fantasia możesz dostać się także autobusem z Barcelony lub Costa Maresme oraz pociągiem z Barcelony (stacja Plaça de Catalunya, Arc del Triomf, El Clot lub Barcelona Sants Estació) aż do stacji w Premia de Mar. Taka podróż zajmuje około, a bilety możecie kupić na stronie Omio.

Co warto wiedzieć?

Park wodny Illa Fantasia otwarty jest wyłącznie od czerwca do końca września. Konkretne daty i godziny należy sprawdzić przed planowaną wizytą. Miejsce to jest zawsze nieczynne podczas złych warunków atmosferycznych takich jak burze.

Do parku polecam wybrać się wcześnie z rana, a najlepiej w środku tygodnia, kiedy panuje tu mniejszy tłok. Lipcowe i sierpniowe czwartki to dopiero strzał w dziesiątkę! Odbywa się tam wówczas Aquasound Pool Party – wielka basenowa impreza z występami artystów, DJ-ami oraz mnóstwem niespodzianek.

Zakupiony bilet jest całodniowy, więc warto zarezerwować sobie więcej czasu na wodne szaleństwo. Na miejscu znajdziecie wszystkie niezbędne usługi – przebieralnie, prysznice oraz szafki i hamaki, które są dostępne za dodatkową opłatą.

Restauracje i sklepiki nie są jedyną możliwością, aby spożyć posiłek w parku. Illa Fantasia oferuje grill do własnego użycia oraz piknikową strefę z 900 stołami, dlatego spokojnie możecie zaopatrzyć się w prowiant przed wizytą.

Cennik różni się dla dzieci niższych niż 0,90 m, tych pomiędzy 0,90 a 1,20 m oraz dorosłych, dlatego upewnicie się, iż dobrze dobraliście bilet do wzrostu Waszych pociech. W przeciwnym razie będziecie musieli dopłacić różnicę w cenie.

Obiekt z wyłączeniem atrakcji takich jak zjeżdżalnie jest dostosowany do osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Informacje praktyczne

Park wodny Illa Fantasia na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Karolina Gajęcka
Karolina Gajęcka
Uzależniona od słońca i czarnych oliwek. W Hiszpanii czuje się jak w drugim domu. Zafascynowana Ameryką Łacińską, a podróż przez wszystkie jej kraje jest jej największym marzeniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY