Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiAqualand Costa Adeje - Park wodny na Teneryfie

Aqualand Costa Adeje – Park wodny na Teneryfie

Jeśli dotychczas wydawało Ci się, że rozsławiony Siam Park i to jedyny park wodny na Teneryfie, to czas obalić ten mit. Ten artykuł jest na to najlepszym dowodem :).

Aqualand Costa Adeje to park wodny na Teneryfie, który położony jest w popularnym kurorcie Costa Adeje. Ponieważ pogoda na Teneryfie potrafi rozpieszczać, każda pora roku jest odpowiednia do wizyty w tym miejscu. A co czeka Cię w środku?

Atrakcje w Aqualand Costa Adeje

Główną atrakcją w każdym parku wodnym są zjeżdżalnie. Aqualand Costa Adeje nie jest pod tym względem wyjątkiem. Podobnie jak w przypadku Aqualand Maspalomas (Gran Canaria), również tutaj znajdziemy cztery strefy tematyczne, w których możemy liczyć na inny rodzaj atrakcji. Te strefy to:

Adrenaline Fun

Tę część Aqualand Costa Adeje docenią miłośnicy mocnych wrażeń! Wolisz szybkie zjeżdżalnie czy może zjazd krętymi tunelami, od których zakręci Ci się w głowie? W strefie Adrenaline Fun nie musisz wybierać, bo wszystko to znajdziesz w jednym miejscu! Do dyspozycji masz blisko 10 zjeżdżalni, do których należą: Tsunami, Ciclones, Gravity, Rapids, Kamikazes, Tornado, Multisurf, Twister Race oraz Flying Boats. Trzeba przyznać, że już same nazwy tych zjeżdżalni powodują szybsze bicie serca :).

Kidzworld

Tutaj dzieciaki na pewno nie będą się nudzić. Wystarczy, że zajrzą do wodnego placu zabaw stylizowanego na piracki port (stąd jego nazwa: Puerto Pirata) lub odwiedzą odwiedzą pełną atrakcji Wyspę Przygód (Isla Aventura). Dla najmłodszych dzieci przygotowano z kolei basen z małymi, kolorowymi zjeżdżalniami. A wszystko to pod okiem ratowników, którzy czuwają nad bezpieczeństwem maluchów.

Family Fun

W strefie rodzinnej główną atrakcją jest basen ze sztucznie wytwarzanymi falami. Ta część Aqualand Costa Adeje została stworzona z myślą o 100% rodzinnej rozrywce, bo zarówno dzieci jak i dorośli mogą tutaj wspólnie doskonale spędzić czas.

Chill out & Play

Po takiej puli wrażeń czas na relaks. A ten znajdziesz w strefie Chill out & Play, gdzie czekają na Ciebie podgrzewane baseny z hydromasażem oraz Lava River, czyli wolno płynąca rzeka, którą możesz przemierzyć, leżąc w dmuchanym pontonie.

Delfinarium w parku wodnym

Jeśli myślisz, że to koniec atrakcji w Aqualand Costa Adeje, to mam dla Ciebie małą niespodziankę. Jest to delfinarium, które stanowi integralną część tego parku wodnego. Organizacja IMATA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Trenerów Zwierząt Morskich) uznała tutejsze pokazy delfinów za najlepsze na świecie. To chyba wystarczający powód do tego, by wybrać się na jeden z nich i zobaczyć, jak wygląda to w praktyce.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Aqualand Costa Adeje najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz stania w kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: 10:00-17:00 (czynne cały rok). Pokazy delfinów odbywają są o godz. 15:30, a w lipcu i sierpniu także o godz. 12:45.
  • Adres: Av. Austria, 15, 38660 Costa Adeje, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
  • Kup Bilety wstępu na GetYourGuide

Aqualand Costa Adeje na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY