Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiFerrari Land - Odjazdowy park rozrywki w Tarragonie

Ferrari Land – Odjazdowy park rozrywki w Tarragonie

Są takie marki, które zna każdy z nas bez względu na to, czy jesteśmy ich fanami czy nie. Nie każda z nich doczekała się jednak dwóch parków rozrywki.

Ferrari Land to park rozrywki w Tarragonie (100 km od Barcelony), który jest częścią kompleksu PortAventura World. Jak sama nazwa wskazuje cały park jest dedykowany marce Ferrari, a głównym atutem tutejszych atrakcji jest oczywiście prędkość. Zawrotna prędkość!

Rollercoaster Red Force

Największy wiatr we włosach poczujecie podczas przejażdżki zawrotnie szybkim rollercoasterem Red Force, który w zaledwie 5 sekund rozwija prędkość do 180 km/h! Takie osiągi stawiają go na pierwszym miejscu w kategorii najszybszych rollercoasterów w Europie. RedForce to także najwyższy tego typu obiekt na Starym Kontynencie. Mierzy aż 112 metrów, czyli mniej więcej tyle co środkowe piętra Pałacu Kultury w Warszawie :).

Inne atrakcje w Ferrari Land

Rollercoaster RedForce to atrakcja kultowa, ale nie jedyna, którą znajdziemy w Ferrari Land. Nieco mniej ekstremalną przejażdżkę oferują nam Thrill Towers, czyli dwie wieże, które z różną prędkością unoszą śmiałków w górę i w dół. Nie brakuje też atrakcji dla całej rodziny. Dzieciaki mogą przejechać się kolejką górską Junior Red Force (max prędkość: 45 km/h), zasiąść za sterami miniaturowych samochodów w karuzeli Champions Race, wzbić się w powietrze w karuzelach Crazy Pistons i Flying Race lub zasiąść za sterami Formuły 1 w interaktywnym symulatorze Pole Position Challenge.

Ferrari Experience

A o to coś dla największych fanów. Zwiedzając interaktywne muzeum, odkryjesz historię powstania włoskiej marki i jej twórcę – Enzo Ferrari. Na własne oczy zobaczysz repliki legendarnych samochodów, oryginalne zdjęcia i filmy, które przeniosą Cię w świat wyścigów samochodowych.

CIEKAWOSTKA: Budowa Ferrari Land kosztowała około 100 mln euro.

Informacje praktyczne

  • Bilety do Ferrari Land najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Godziny otwarcia: od 10:30 do 17:00, w okresie letnim do 19:00
  • Adres: Avinguda del Batlle Pere Molas s/n, 43840 Vila-seca, Tarragona
  • Kup bilety na GetYourGuide

Ferrari Land na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY