Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiParki rozrywki w HiszpaniiJungle Parc Mallorca - Idealny park linowy na rodzinne wakacje

Jungle Parc Mallorca – Idealny park linowy na rodzinne wakacje

Największy park rozrywki na Balearach oferuje swoim gościom wspaniały sposób na spędzenie czasu… wśród koron drzew! Kto nie chciałby, choć na chwilę, poczuć się jak Tarzan lub Jane i szybować na lianach w otoczeniu bajecznej przyrody?

Jungle Parc Mallorca położony jest w miejscowości Santa Ponça na południowym zachodzie Majorki – nieco ponad 20 kilometrów od Palma de Mallorca. Park linowy ulokowany w 9-hektarowym lesie sosnowym gwarantuje swoim gościom całą masę atrakcji na świeżym powietrzu, o których więcej dowiesz się już za chwilę. Zapraszam więc do Jungle Parc Mallorca na wyprawę pełną śmiechu oraz wyzwań, które sprawią, że Twój czas spędzony na Majorce będzie jeszcze bardziej niezapomniany!

Dlaczego warto odwiedzić Jungle Parc Mallorca?

Wypad do Jungle Parc Mallorca to idealna propozycja na aktywne spędzenie czasu wśród pięknej, majorkańskiej przyrody. Warto podkreślić, że po wcześniejszej rezerwacji miejsc istnieje możliwość zorganizowania tam imprez okolicznościowych – urodzin, wieczorów kawalerskich lub panieńskich, jak również wycieczek szkolnych oraz służbowych wyjazdów integracyjnych.

Czas pokonania każdego toru to około 60 minut, a poszczególne trasy podzielone są wg poziomu trudności oraz dostosowane do osób w różnym wieku, dzięki czemu w Jungle Parc Mallorca każdy znajdzie coś dla siebie.

Poziom Piratas (Junior)

Poziom Piratas został zaprojektowany z myślą o najmłodszych uczestnikach. Ponad 50 zabaw umieszczonych na wysokości od 1 do 7 metrów sprawia, że nawet kilkuletnie dzieci mogą sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Trasa podzielona jest na 7 poziomów o zróżnicowanym poziomie trudności, startując od najłatwiejszego. Do tego wyposażono ją w bezpieczny system asekuracji, który sprawia, że dziecko nie będzie narażone na przypadkowe wypięcie z karabinków wspinaczkowych.

Jungle Parc Mallorca to miejsce, w którym świetna rozrywka czeka zarówno na dzieci, jak i na dorosłych
Jungle Parc Mallorca to miejsce, w którym świetna rozrywka czeka zarówno na dzieci, jak i na dorosłych

WARTO WIEDZIEĆ: Instruktorzy z Jungle Parc Mallorca udzielają wskazówek, a także interweniują w razie potrzeby. Wymagana jest jednak obecność dorosłej osoby towarzyszącej, która może opiekować się maksymalnie trójką maluchów.

Poziom Explorador

Tor zaprojektowany z myślą o dorosłych, którzy mają zerowe lub minimalne doświadczenie w tego typu aktywnościach, ale chcieliby spróbować w nich swoich sił. Spotkamy się tutaj z dwoma poziomami trudności, na które składają się 42 ćwiczenia ulokowane na wysokości od 3 do 10 metrów. Są to m.in. mosty, huśtawki, a nawet przejazd rowerem typu BMX! Na tym poziomie dopuszczalny jest także udział nieco starszych, kilkunastoletnich dzieci i młodzieży.

Poziom Extremo

Najwyższym poziomem wtajemniczenia w Jungle Parc Mallorca jestpoziom „ekstremalny”, czyli Extremo. Jest on znacznie bardziej wymagający niż Explorador, stąd zdecydowanie nie polecam tej trasy tym, którzy po raz pierwszy stawiają czoła takiej aktywności.

Liczy on 37 atrakcji znajdujących się od 3 do 10 m nad ziemią i są to m.in. ruchome mosty, liany, a całość wieńczy zjazd po ponad 100-metrowej tyrolce! Poziom Extremo przeznaczony jest głównie dla dorosłych uczestników zabawy, jednak nie wyklucza się udziału nastolatków mierzących co najmniej 150 cm wzrostu.

Co warto wiedzieć przez wizytą w Jungle Parc Mallorca?

Podczas wizyty w Jungle Parc Mallorca pamiętajcie o wygodnych butach!
Podczas wizyty w Jungle Parc Mallorca pamiętajcie o wygodnych butach!
  1. Zastanawiasz się, jak się ubrać na wyprawę w Jungle Parc Mallorca? Wystarczy wygodny strój i buty sportowe. Przydać się mogą także rękawiczki rowerowe, które ochronią dłonie podczas pokonywania przeszkód.
  2. Płacą tylko uczestnicy zajęć, dostęp do obiektu jest bezpłatny dla osób towarzyszących, ponieważ istnieją ścieżki umożliwiające poruszanie się po różnych trasach z poziomu ziemi.
  3. Osoby niepełnoletnie poniżej 16. roku życia nie mogą wejść na teren parku bez dorosłego opiekuna, który musi przebywać na terenie parku przez cały czas trwania aktywności i czuwać nad swoim podopiecznym.
  4. Aktywności w Jungle Parc Mallorca uzależnione są oczywiście od pogody. W przypadku burzy lub niezwykle ulewnego deszczu aktywności są odwoływane.

Informacje praktyczne

Jungle Parc na mapie

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY