Strona głównaHiszpaniaPogoda w HiszpaniiPogoda w Las Palmas de Gran Canaria

Pogoda w Las Palmas de Gran Canaria

Jakie są najcieplejsze miesiące w Las Palmas de Gran Canaria? Czy warto wybrać się na wakacje poza sezonem? Którą porę roku wybrać, by uniknąć opadów?

Pogoda w Las Palmas de Gran Canaria jest tak sprzyjająca, że pozwala zaplanować urlop właściwie o każdej porze roku! Nawet w najchłodniejszych miesiącach średnie temperatury nie spadają poniżej 18°C. Wiosną, latem i wczesną jesienią opady są minimalne. Najbardziej deszczowym miesiącem grudzień, gdy ilość deszczowych dni może wynosić nawet 11.


Las Palmas de Gran Canaria – Prognoza pogody na dziś i na najbliższe dni

Sprawdź pogodę w Las Palmas de Gran Canaria na dziś i najbliższe 7 dni:

LAS PALMAS POGODA


Prognoza pogody długoterminowa – Las Palmas

Pogoda w Las Palmas de Gran Canaria - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu18°C20°C27 mm
Pogoda w lutym18°C19°C22 mm
Pogoda w marcu20°C19°C14 mm
Pogoda w kwietniu20°C19°C16 mm
Pogoda w maju21°C20°C2 mm
Pogoda w czerwcu23°C21°C2 mm
Pogoda w lipcu24°C22°C1 mm
Pogoda w sierpniu25°C23°C0 mm
Pogoda we wrześniu24°C23°C6 mm
Pogoda w październiku23°C23°C18 mm
Pogoda w listopadzie21°C23°C29 mm
Pogoda w grudniu19°C21°C37 mm

Wiosna w Las Palmas de Gran Canaria

Wiosna to idealny czas na urlop w Las Palmas. Od marca do maja temperatury utrzymują się na optymalnym poziomie około 20°C, a ilość opadów jest bardzo niewielka. Warto wykorzystać ten czas na zaplanowanie wakacji, tym bardziej że poza szczytem sezonu miasto to jest jeszcze piękniejsze niż latem.

Las Palmas de Gran Canaria latem

Lato w Las Palmas pod kątem pogody jest bardzo jednostajne. Zarówno temperatura powietrza, jak i temperatura wody utrzymują się na stałym poziomie. Podobnie jest pod kątem ilości opadów, które od czerwca do sierpnia są bardzo znikome. Istotne zmiany pod tym kątem widoczne są dopiero z późną jesienią.

Jesień w Las Palmas de Gran Canaria

Wrzesień i październik to wciąż dobry czas na wypoczynek. Opady stają się co prawda częstsze, jednak temperatura pozostaje nadal na równie wysokim poziomie co latem. Listopad w Las Palmas to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku. Średnia temperatura wciąż nie jest niska (21°C), co spodoba się zapewne tym, którzy nie przepadają za uciążliwym skwarem.

Las Palmas de Gran Canaria w zimie

Zima to najchłodniejsza pora roku w Las Palmas de Gran Canaria. Choć miejmy na uwadze, że mówiąc „najchłodniejsza” mam na myśli temperatury na poziomie 18°C, które z perspektywy polskich realiów są wciąż na bardzo wysokim poziomie. Bardziej zauważalną różnicę zobaczymy pod kątem opadów. Zima to najbardziej deszczowa pora roku w Las Palmas, a w grudniu czeka nas średnio 11 deszczowych dni.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY