Pogoda w Palma de Mallorca

Który miesiąc w Palma de Mallorca jest najcieplejszy? Czy warto planować wakacje poza sezonem? Kiedy czeka Cię najlepsza pogoda?

Pogoda w Palma de Mallorca bywa lekko zaskakująca. Mimo że szczyt sezonu przypada tu na lato, to tak naprawdę najbardziej optymalne warunki do urlopu znajdziesz tu we wrześniu. Zima i początek wiosny to z kolei najmniej polecane miesiące na wypoczynek. Niższe temperatury i częste opady sprawiają, że te pory roku bardziej sprawdzą się u osób lubiących bardziej zwiedzanie, aniżeli kąpiel w morzu.


Palma de Mallorca – Zobacz prognozę pogody na dziś i na najbliższe dni

Sprawdź, jak przedstawia się pogoda w Palma de Mallorca na dziś i najbliższe 7 dni:

PALMA DE MALLORCA POGODA

Prognoza pogody długoterminowa – Palma de Mallorca

Pogoda w Palma de Mallorca - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu16°C15°C50 mm
Pogoda w lutym15°C15°C40 mm
Pogoda w marcu15°C15°C40 mm
Pogoda w kwietniu16°C16°C50 mm
Pogoda w maju18°C18°C30 mm
Pogoda w czerwcu22°C21°C20 mm
Pogoda w lipcu22°C24°C10 mm
Pogoda w sierpniu24°C26°C10 mm
Pogoda we wrześniu25°C25°C40 mm
Pogoda w październiku23°C22°C70 mm
Pogoda w listopadzie19°C19°C50 mm
Pogoda w grudniu16°C17°C40 mm

Wiosna w Palma de Mallorca

Początek wiosny w Palma de Mallorca niewiele różni się od miesięcy zimowych. W marcu i kwietniu opady są częste, a temperatury wciąż niskie. Przełomem jest dopiero maj, gdy ilość deszczowych dni w miesiącu spada do 7, a średnie temperatury wzrastają do 18°C. To zapowiedź nadchodzącego lata, w którym ta tendencja pogodowa będzie się stałe nabierać na sile. Jeśli chcesz zatem odwiedzić Palmę wiosną, to maj sprawdzi się do tego doskonale!

Palma de Mallorca latem

Lato w Palma de Mallorca jest bardzo suche. Okres od czerwca do sierpnia charakteryzuje się najmniejszą ilością opadów w roku przy jednocześnie wysokich temperaturach. Z drugiej strony to właśnie lato przyciąga najwięcej turystów, bo wtedy też mamy gwarancję znakomitej pogody przez cały urlop!

Jesień w Palma de Mallorca

Jeśli wydaje Ci się, że jesienią Palma de Mallorca zmienia swoje upalne oblicze, to jesteś w błędzie. To właśnie wrzesień jest najcieplejszy miesiącem w roku, a średnie temperatury sięgają wówczas aż 25°C. Wytchnieniem od dokuczliwego skwaru są opady, które wraz z nadejściem jesieni nabierają na sile. Swoje apogeum osiągają w październiku, który jest zarazem najbardziej deszczowym miesiącem w roku. Listopad w Palma de Mallorca zaczyna przypominać o nadchodzącej zimie. Początek tego miesiąca to jednak wciąż dobry czas na urlop, a nawet kąpiel w morzu. Średnia temperatura powietrza i wody wynosi wówczas 19°C.

Palma de Mallorca w zimie

Zima w Palma de Mallorca jest deszczowa i chłodna. W grudniu i styczniu opady są bardzo częste, a temperatury należą do najniższych w roku. Nie jest to dobry czas na wypoczynek na plaży, jednak sprawdzi się u osób, które chcą skupić się na zwiedzaniu miasta i całej wyspy. Brak tłumu turystów pozwala odpocząć od letniego, majorkańskiego zgiełku i odkryć mniej oczywiste miejsca w okolicy.

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY