Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiOceanaria i Zoo w HiszpaniiPalma Aquarium - Najgłębsze w Europie akwarium z rekinami

Palma Aquarium – Najgłębsze w Europie akwarium z rekinami

O Majorce często mówi się, że posiada wiele nieodkrytych jeszcze miejsc. To, które poznasz w tym artykule z pewnością takie nie jest!

Palma Aquarium to jedno z największych akwariów morskich na świecie, które zostało otwarte w 2007 roku. Jego usytuowanie w stolicy wyspy (Palma de Mallorca) sprawiło, że miejsce to szybko stało się atrakcją numer jeden zarówno wśród turystów jak i mieszkańców. Akwarium w Palmie kryje 55 zbiorników wodnych, które są domem dla ponad 8000 zwierząt i roślin. Łącznie zobaczymy tu 700 różnych gatunków pochodzących z Morza Śródziemnego oraz wszystkich oceanów.

W sezonie letnim to ulubione miejsce rodzin z dziećmi. Specjalnie dla najmłodszych Palma Aquarium przygotowało place zabaw oraz Splash Park, gdzie maluchy mogą spożytkować swoją energię. A jeśli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, wybierz się także na spektakularny seans filmowy, podczas którego odkryjesz tajemnice humbaków.

Największe akwarium z rekinami w Europie

The Big Blue to prawdziwa chluba Palma Aquarium! Najgłębsze rekinarium w Europie, które mierzy 8,5 m głębokości, 33 m długości i 25 m szerokości. Jego łączna pojemność to około 3,5 mln litrów wody! Ogromna szyba akwarium i rozstawione przed nią siedziska sprawiają, że można poczuć się tu niemal jak na dnie oceanu. Tym bardziej, że tuż przed naszymi oczami raz po raz przepływają ogromnej wielkości rekiny.

Atrakcje w Palma Aquarium

Koralowce w Palma Aquarium na Majorce.
Koralowce w Palma Aquarium na Majorce.

Wycieczka po Akwarium w Palmie to podróż przez różne ekosystemy wodne na świecie. Wszystkie z nich zostały podzielone na osobne strefy, dzięki czemu zwiedzanie przebiega sprawnie i intuicyjnie. Należą do nich:

  • Strefa „Morze Śródziemne” – choć Palma Aquarium położone jest zaledwie 500 metrów od morza, to kąpiel w Morzu Śródziemnym, a możliwość zobaczenia wszystkich uroków jego morskiego dna, to dwa różne doświadczenia. W tej strefie Akwarium w Palmie zobaczysz z bliska nie tylko rozmaite ryby, ale także rozgwiazdy, homary, ośmiornice, koniki morskie, kraby i wiele innych ciekawych gatunków zwierząt.
  • Strefa „Morze Tropikalne” – zwiedź sekcję mórz tropikalnych, aby odkryć różne gatunki ryb, roślin i koralowców, które pochodzą z Oceanu Atlantyckiego, Oceanu Spokojnego oraz Oceanu Indyjskiego.
  • Strefa „Jungle” – nie przegap ekspozycji ekosystemu amazońskiego, która w Palma Aquarium znajduje się na świeżym powietrzu. W strefie Jungle poczujesz się jak w prawdziwej tropikalnej dżungli, wypełnionej ciężkim, wilgotnym powietrzem, egzotycznymi roślinami i wodospadem.
  • Strefa „Ogrody Śródziemnomorskie” – ta część Palma Aquarium również znajduje się na świeżym powietrzu, a akwaria zastąpiono tu stawami pełnymi ryb i żółwi.
  • Akwarium z meduzami
Palma Aquarium na Majorce i najgłębsze rekinarium w Europie
Palma Aquarium na Majorce i najgłębsze rekinarium w Europie.

Atrakcje dla dzieci w Palma Aquarium

Twoje dzieci nie będą się nudzić podczas zwiedzania Palma Aquarium. Przygotowano dla nich bowiem specjalne strefy do zabawy, które znajdują się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jeśli jednak ich oczekiwania są znacznie większe, to warto wiedzieć, że Akwarium w Palmie organizuje także tzw. Noce w Akwarium. Jest to atrakcja przeznaczona dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, a cała zabawa polega na tym, że maluchy spędzają noc w pomieszczeniu, w którym znajduje się widok na pełne rekinów akwarium Big Blue.

CIEKAWOSTKA: Jeśli macie ochotę zorganizować swojemu dziecku urodziny w nietypowym miejscu, Palma Aquarium jest otwarta także na takie propozycje. Organizowana impreza jest utrzymana w pirackim stylu, co z pewnością spodoba się małym odkrywcom!

Rodzaje biletów w Palma Aquarium Majorka

Wodospad to jedna z atrakcji w Palma Aquarium
Wodospad to jedna z atrakcji w Akwarium

Wybierając się na wycieczkę do Palma Aquarium, do wyboru masz kilka opcji biletów. Jeśli oprócz wizyty w Akwarium w Palmie interesuje Cię także prezentowany tam seans kinowy, wybierz bilet Silver. Kupując bilet Gold, uzyskasz dostęp do tajników pracy akwarysty i dowiesz się na czym polega ten zawód.

Dobrym rozwiązaniem jest także zakup biletu z transferem z i do hotelu. Dzięki temu nie musisz martwić się o dojazd. W cenę wliczony jest też często przewodnik, który jeszcze lepiej przybliża tajniki Akwarium w Palmie. Jeśli natomiast nie straszne Ci nurkowanie, możesz wybrać bilet specjalny, który obejmuje możliwość zanurzenia się w zbiorniku z rekinami (atrakcja dostępna jest tylko dla dorosłych i młodzieży). Wszystkie dostępne opcje biletów do Akwarium w Palmie znajdziesz i zarezerwujesz na stronie GetYourGuide.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Palma Aquarium najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Carrer de Manuela de los Herreros 21, 07610 Palma de Mallorca
  • Godziny otwarcia: latem od 9:30 do 17:00, zimą od 10:00 do 15:30 (w weekendy godziny otwarcia bywają nieco dłuższe)
  • Kup Bilety na GetYourGuide

Palma Aquarium na mapie

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. I’ve been two times in the palma aquarium and it’s a place that I will be coming back many times again! The aquarium is really big and the best parts in my opinion are Tropical sea, the Jungle and Mediterranean gardens. The shark tank (the big blue) also looks good but I’m not a fan of these animals. I think everyone who are visiting Mallorca, should visir the aquarium in Palma 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.