Porto Cristo – urocze miasteczko na Majorce
5 (100%) 1 vote

Zanim rozwinęła się Cala MIllor, był to najważniejszy kurort turystyczny na wschodnim wybrzeżu Majorki. Dziś wciąż jest to wspaniała wakacyjna miejscówka, która kryje kilka ciekawych atrakcji.

Playa de Porto Cristo // Hispanico.pl
Playa de Porto Cristo.

Porto Cristo znane jest z przyjaznego, rodzinnego charakteru. Zachwyca piaszczystą plażą (Playa de Porto Cristo) i czystą, lazurową wodą. W przeszłości to urocze miasteczko było typową wioską rybacką. Dziś przyjmuje turystów poszukujących spokojnego wypoczynku na plaży lub tarasach tutejszych restauracji.

Cuevas del Drach – Smocze jaskinie w Porto Cristo

Oprócz kąpieli słonecznych, będąc w Porto Cristo warto odwiedzić także atrakcję numer jeden w tej części wyspy. Mowa oczywiście o smoczych jaskiniach Coves del Drac. Ich wnętrze oprócz pięknych formacji skalnych przyciąga także widowiskowymi atrakcjami. Koncert muzyki klasycznej kilkadziesiąt metrów pod ziemią? Tutaj odbywa się on wielokrotnie w ciągu każdego dnia! Masz ochotę przepłynąć się łodzią po podziemnym jeziorze? W Cuevas del Drach jest to jak najbardziej możliwe.

MAJORKA Jaskinie na Majorce - Najciekawsze TOP 5! // Hispanico.pl
Coves del Drac

Gdy dodasz do tego wszystkiego pięknie, kolorowo rozświetlone stalaktyty, stalagmity i kolumny skalne, otrzymasz klimat tak romantyczny, że niemal jak z bajki… Gdyby tylko nie ponaglające Cię tłumy turystów można by powiedzieć, że to wręcz idealne miejsce na randkę.

Niedaleko Cuevas del Drach trafisz na jeszcze jeden kompleks jaskiń – Coves del Hams. To drugie najpopularniejsze jaskinie na Majorce. Tu również spodziewaj się klasycznego koncertu wewnątrz jaskini. Wzbogaci go dodatkowo pokaz iluminacji świetlnych na skalnych ścianach.

Coves dels hams została odkryta w 1905 roku. To jedna z pięciu najważniejszych jaskiń na Majorce, fot. www.cuevasdelshams.com
Coves dels hams została odkryta w 1905 roku (PORTO CRISTO Hiszpania), fot. www.cuevasdelshams.com

Więcej informacji na temat tych i innych jaskiń na Majorce znajdziesz w artykule “Jaskinie na Majorce – Dlaczego warto je zobaczyć?”

Sztuczne perły z Manacor

20 min od Porto Cristo znajduje się miejscowość, która prawdopodobnie spodoba się szczególnie paniom. Wiem, brzmi to dość stereotypowo, ale mimo wszystko myślę że niewielu panów zachwyci się faktem, że w Manacor znajduje się fabryka pereł… Pytacie “Jak to FABRYKA?” A, no właśnie tak. Perły marki Majorica to znakomite imitacje tych prawdziwych. Firma chwali się tym, że są nie do odróżnienia! Osobiście polemizowałabym z tym, bo jest pewna rzecz, która w 100% odróżnia je od oryginalnych pereł. Cena 😉

Safari-Zoo Mallorca

Wizyta w tym miejscu może być unikalnym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Safari-Zoo czekają na nas ogromne połacie terenu pełne dzikich zwierząt takich jak: żyrafy, nosorożce, zebry, gazele, gnu, małpy i wiele, wiele innych… To co odróżnia od miejsce od typowego zoo, to duża ilość zwierząt, która nie jest zamknięta w klatkach. To miejsce, w którym królują zwierzęta, a my – ludzie, jesteśmy tutaj tylko gośćmi. Cała wycieczka odbywa się we własnym samochodzie lub w specjalnym “pociągu”, który objeżdża zoo wyznaczoną trasą.

Inne ciekawe miejsca na Majorce

Nowoczesny port w Palma de Mallorca // Hispanico.pl
Nowoczesny port w Palma de Mallorca.
  • Palma de Mallorca – stolica Majorki i archipelagu Balearów
  • Valldemossa – miejscowość nieodłącznie związana z Fryderykiem Chopinem
  • Alcúdia – znakomity kurort wakacyjny

 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

avatar