Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiPorto Cristo - Urocze miasteczko na Majorce

Porto Cristo – Urocze miasteczko na Majorce

Zanim rozwinęła się Cala MIllor, był to najważniejszy kurort turystyczny na wschodnim wybrzeżu Majorki. Dziś wciąż jest to wspaniała wakacyjna miejscówka, która kryje kilka ciekawych atrakcji.

Porto Cristo znane jest z przyjaznego, rodzinnego charakteru. Zachwyca piaszczystą plażą (Playa de Porto Cristo) i czystą, lazurową wodą. W przeszłości to urocze miasteczko było typową wioską rybacką. Dziś przyjmuje turystów poszukujących spokojnego wypoczynku na plaży lub tarasach tutejszych restauracji.

Smocze jaskinie

Oprócz kąpieli słonecznych, będąc w Porto Cristo warto odwiedzić także atrakcję numer jeden w tej części wyspy. Mowa oczywiście o smoczych jaskiniach Coves del Drac. Ich wnętrze oprócz pięknych formacji skalnych przyciąga także widowiskowymi atrakcjami. Koncert muzyki klasycznej kilkadziesiąt metrów pod ziemią? Tutaj odbywa się on wielokrotnie w ciągu każdego dnia! Masz ochotę przepłynąć się łodzią po podziemnym jeziorze? W Cuevas del Drach jest to jak najbardziej możliwe.

Jaskinie na Majorce
Smocze jaskinie Cuevas del Drach (kat. Coves del Drac) – jaskinie na Majorce

Gdy dodasz do tego wszystkiego pięknie, kolorowo rozświetlone stalaktyty, stalagmity i kolumny skalne, otrzymasz klimat tak romantyczny, że niemal jak z bajki… Gdyby tylko inni turyści można by powiedzieć, że to wręcz idealne miejsce na randkę.

Niedaleko Cuevas del Drach trafisz na jeszcze jeden kompleks jaskiń – Coves del Hams. To drugie najpopularniejsze jaskinie na Majorce. Tu również spodziewaj się klasycznego koncertu wewnątrz jaskini. Wzbogaci go dodatkowo pokaz iluminacji świetlnych na skalnych ścianach.

Więcej informacji na temat tych i innych jaskiń na Majorce znajdziesz w artykule „Jaskinie na Majorce – Dlaczego warto je zobaczyć?”

Safari-Zoo Mallorca

Wizyta w tym miejscu może być unikalnym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W Safari-Zoo czekają na nas ogromne połacie terenu pełne dzikich zwierząt takich jak: żyrafy, nosorożce, zebry, gazele, gnu, małpy i wiele, wiele innych… To co odróżnia od miejsce od typowego zoo, to duża ilość zwierząt, która nie jest zamknięta w klatkach. To miejsce, w którym królują zwierzęta, a my – ludzie, jesteśmy tutaj tylko gośćmi. Cała wycieczka odbywa się we własnym samochodzie lub w specjalnym „pociągu”, który objeżdża zoo wyznaczoną trasą.

Sztuczne perły z Manacor

20 min od Porto Cristo znajduje się miejscowość, która prawdopodobnie spodoba się szczególnie paniom. Wiem, brzmi to dość stereotypowo, ale mimo wszystko myślę że niewielu panów zachwyci się faktem, że w Manacor znajduje się fabryka pereł… Pewnie zapytacie: jak to FABRYKA? Otóż perły marki Majorica to znakomite imitacje tych prawdziwych. Firma chwali się tym, że są nie do odróżnienia! Osobiście polemizowałabym z tym, bo jest pewna rzecz, która w 100% odróżnia je od oryginałów. Cena 😉

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY