Pogoda na Majorce

Jedni wolą urlop w środku lata, a inni poza sezonem. Czy dla tych drugich Majorka będzie odpowiednim wyborem?

Pogoda na Majorce może czasem zaskoczyć. Choć wydawałoby się, że ta słoneczna wyspa gwarantuje zawsze lejący się z nieba żar, to w rzeczywistości nie jest to do końca prawda.

Majorka – Pogoda na dzisiaj i na najbliższe dni

Jak będzie wygląda pogoda na Majorce w najbliższych dniach? O tym przekonasz się, sprawdzając prognozę pogody poniżej. Przedstawia ona przewidywane temperatury i opady w stolicy Majorki, mieście Palma de Mallorca.

PALMA DE MALLORCA POGODA 7-DNIOWA

Majorka – Roczna pogoda długoterminowa

Nikogo pewnie nie zdziwi, że największą szansę na słoneczne wakacje na Majorce mamy w miesiącach letnich. Co jednak z pozostałymi porami roku? Jaka temperatura panuje na Majorce wiosną i która część roku jest najbardziej deszczowa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tabeli poniżej, która prezentuje, jak wygląda prognoza pogody na Majorce w ujęciu rocznym.

Pogoda na Majorce - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
 Temperatura powietrzaTemperatura wodyOpady
Pogoda w styczniu10°C15°C43 mm
Pogoda w lutym10°C15°C37 mm
Pogoda w marcu12°C15°C28 mm
Pogoda w kwietniu14°C16°C39 mm
Pogoda w maju18°C18°C36 mm
Pogoda w czerwcu21°C21°C11 mm
Pogoda w lipcu24°C24°C6 mm
Pogoda w sierpniu25°C26°C22 mm
Pogoda we wrześniu21°C25°C52 mm
Pogoda w październiku18°C22°C69 mm
Pogoda w listopadzie14°C19°C59 mm
Pogoda w grudniu11°C17°C48 mm

Wiosna na Majorce

Osoby, które nie przepadają za upałami i są w stanie pogodzić się z przelotnymi opadami deszczu, szybko odkryją, że Majorka wiosną to dla nich idealne miejsce do wypoczynku. Choć w marcu temperatury nie są jeszcze zbyt wysokie (około 12°C), to w kwietniu i maju robi się już zdecydowanie cieplej (nawet do 18°C). Ryzyko opadów wciąż występuje, jednak zazwyczaj nie są one na tyle dotkliwe, aby miały przeszkodzić komukolwiek w urlopie.

Lato na Majorce

Majorka latem oferuje niemal idealne warunki dla urlopowiczów. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj wiele osób (także z Polski) postanawia spędzić swoje wakacje. Czerwiec, lipiec i sierpień to najgorętsze miesiące w roku. Średnia temperatura wynosi 25°C, natomiast opady prawie nie występują. Najmniej deszczowe miesiące to czerwiec i lipiec (w lipcu ilość opadów spada poniżej 10 mm). Przelotne deszcze mogą nas zaskoczyć dopiero w sierpniu, jednak nawet wówczas nie spodziewajmy się wielkiej ulewy.

Jesień na Majorce

Pogoda na Majorce we wrześniu ulega znacznym zmianom. O ile temperatura wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie (średnio 21°C) i jest przeważnie słonecznie, o tyle dużo częściej można trafić na deszcz. To właśnie jesienią Majorka robi się najbardziej deszczowa. Największe opady czekają nas w październiku. W kolejnych miesiącach ich ilość systematycznie spada.

Zima na Majorce

Widoczny od września spadek temperatury utrzymuje się przez całą jesień i zimę. W grudniu, styczniu i lutym wciąż jest częściowo słonecznie, jednak temperatura utrzymuje się na stałym poziomie około 10°C. Opady są wciąż widoczne, jednak ich ilość z każdym miesiącem jest mniejsza. Wilgotny klimat Majorki o tej porze roku może być dla niektórych osób trudny do zniesienia. Przekonał się o tym między innymi Fryderyk Chopin, który właśnie zimą 1838-1839 r. przeżył tutaj swój pierwszy atak gruźlicy.

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY