Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiCasa Museo del Campesino - Unikalne muzeum rzemiosła i rolnictwa na Lanzarote

Casa Museo del Campesino – Unikalne muzeum rzemiosła i rolnictwa na Lanzarote

Zwiedzanie Casa Museo del Campesino to empiryczna podróż przez tradycję, kulturę i rzemiosło Lanzarote...

Jeśli lubisz nietypowe muzea i planujesz swój urlop na Lanzarote, to ten artykuł został stworzony specjalnie dla Ciebie!

Casa Museo del Campesino to położone w centrum Lanzarote niezwykłe muzeum zaprojektowane przez Césara Manrique. Mówi się, że jest to hołd jaki artysta ten złożył tutejszym rolnikom, którzy mimo trudnych warunków klimatycznych potrafili wydobyć z czarnej, pokrytej wulkanicznym pyłem ziemi uprawy będące podstawą rolnictwa i gospodarki Lanzarote.

Zwiedzanie Casa Museo del Campesino

W swojej architekturze Casa Museo del Campesino jest rekonstrukcją dawnego, typowego gospodarstwa na Lanzarote. Budynki wchodzące w jego skład przypominają pierścień, w centrum którego znajduje się dziedziniec – przestrzeń robocza osłonięta od wiatru. Na dziedzińcu zobaczymy też kilka oryginalnych maszyn rolniczych.

Zwiedzanie Casa Museo del Campesino pozwala lepiej zrozumieć i poznać ciekawostki związane z lokalną architekturą, rękodziełem i gastronomią. Co więcej, są to nie tylko suche informacje. Zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach kulinarnych, ceramicznych czy wikliniarskich, aby na własną rękę przekonać się, jak wymagające są to zajęcia.

Interesującą częścią muzeum jest także tapas bar i restauracja. Skosztujemy tu pysznych lanzaroteńskich produktów, serów, owoców morza i oliwek. Cała przestrzeń oprócz wrażeń smakowych pozwala też przyjrzeć się bliżej oryginalnym meblom i akcesoriom (np. lampom naftowym), które kiedyś wypełniały tradycyjne, wyspiarskie domostwa.

Unikalne pamiątki z Lanzarote

Jeśli interesują Cię oryginalne pamiątki z Lanzarote, to i pod tym kątem wizyta w Casa Museo del Campesino powinna spełnić Twoje oczekiwania. Kupisz tu rękodzieło wykonywane przez lokalnych artystów. Są to produkty wykonywane w 100% z materiałów pochodzących z Lanzarote. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce do zrobienia wakacyjnych zakupów?

Monumento a la Fecundidad

Odwiedzając Casa Museo del Campesino Twoją uwagę z pewnością zwróci 15-metrowa, biała rzeźba o nazwie “Płodność”. Jest to dzieło Césara Manrique i Jésusa Soto wybudowane w 1968 roku ze starych zbiorników na wodę. Futurystyczna rzeźba to symboliczne przedstawienie lanzaroteńskiego farmera ujarzmiającego bestię.

Informacje praktyczne o Casa Museo del Campesino

  • Godziny otwarcia: w sezonie letnim od 9:00 do 17:45. W pozostałych porach roku od 10:00 do 17:45
  • Adres: Ctra. Arrecife a Tinajo, 35559 Mozaga, Las Palmas, Hiszpania

Casa Museo del Campesino na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY