Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiNajpiękniejsze plaże w Hiszpanii - Nasza lista

Najpiękniejsze plaże w Hiszpanii – Nasza lista

Zrobić zestawienie najpiękniejszych plaż w Hiszpanii to prawdziwe wyzwanie. Jest ich tu przecież bardzo dużo, a każda ma swój niepowtarzalny urok i klimat. Wybraliśmy naszym zdaniem najładniejsze, ale… każdy ma prawo do swojego zdania. Najlepiej się tam wybrać i sprawdzić na miejscu.

Jakie są najładniejsze plaże w Hiszpanii?

Na początek małe wyjaśnienie: Hiszpania powszechnie kojarzy się z krajem na Półwyspie Iberyjskim i tylko tą częścią kraju będziemy się zajmować. Poniższe zestawienie nie obejmuje plaż Balearów i Wysp Kanaryjskich.

Begur - Aigua Blava
Begur – Aigua Blava

Begur – Aigua Blava

Jedna z piękniejszych, o ile nie najpiękniejsza plaża na Costa Brava. Co prawda jest nieduża, ale to stanowi o jej uroku. Leży w bardzo malowniczej zatoczce i jest jedną z chętniej odwiedzanych przez turystów z całego świata. Przy plaży jest bardzo łagodne zejście do wody.

Peñíscola

Peniscola to tylko jedno z miasteczek na Costa del Azahar, czyli wybrzeżu kwitnących cytrusów. Wybraliśmy je ze względu na zamek Templariuszy. Jeśli zaś chodzi o plażę, to na dziesiątkach kilometrów jest jednakowo piękna, równa i płaska. Nie da się nią nie zachwycić.

Playa de los Muertos (Almería)

W dosłownym tłumaczeniu oznacza to plażę umarłych, ale spokojnie – nie ma tu żadnych kościotrupów. Jest za to dziewicza przyroda, bo plaża leży w obrębie rezerwatu. Często opalają się na niej nudyści. Na plaży nie ma żadnej infrastruktury, co dla jednych może być minusem, dla drugich wręcz przeciwnie.

Tarifa – Valdevaqueros

Na koniec przenosimy się na południe Hiszpanii. Tarifa to najbardziej południowy kraniec Europy, a znajdująca się tu plaża Valdevaqueros wygląda tak pięknie, że aż… nierzeczywiście. Mamy tu ruchome wydmy, bielutki piasek i karłowate sosenki. Oczywiście nie brakuje też palm.

A zanim dotrzesz na plażę, może… City Break w Madrycie? → https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:mad)-city-break-w-madrycie

Kiedy warto wybrać się na urlop nad morze do Hiszpanii?

Sezon w Hiszpanii jest bardzo długi, trwa od kwietnia do października. Najcieplej jest oczywiście w miesiącach letnich. Wtedy można się spodziewać prawdziwych upałów, szczególnie na południu Hiszpanii. Ulgę może przynieść pobyt na plaży, pod warunkiem jednak, że nie zapomnimy o parasolu.

W północnej części Hiszpanii lato potrafi być deszczowe, ale nie jest to regułą.

Jak zaplanować tanią podróż do Hiszpanii?

Hiszpania z punktu widzenia polskiego turysty postrzegana jest jako kraj stosunkowo drogi. To prawda, że nie zapłacimy za urlop tam tak niewiele, jak np. w Bułgarii, ale też nie dajmy się przekonać powszechnej opinii. W końcu da się polecieć tanio do Hiszpanii, trzeba tylko się odrobinę postarać.

Jak zaplanować tanią podróż do Hiszpanii
Jak zaplanować tanią podróż do Hiszpanii

Na początek proponujemy przeczytać poradnik: Tanie loty do Hiszpanii – jak szukać? Można się z niego dowiedzieć, gdzie i jak szukać tanich lotów, jakie kierunki są najpopularniejsze, kiedy ceny biletów są najtańsze i gdzie rezerwować, żeby było najtaniej.

Od razu podpowiadamy, że dobrym miejscem jest platforma do planowania podróży eSky.pl. Znajdują się tu oferty niemal wszystkich przewoźników lotniczych, nie tylko do Hiszpanii, ale na cały świat. Mało tego – można tu od razu znaleźć nocleg na miarę swoich potrzeb i do tego w korzystnej cenie. Lot i hotel (oferowane także jako pakiety lot + hotel) to dwie rzeczy, na których można sporo oszczędzić w czasie podróży do Hiszpanii.

Na platformie eSky.pl można też wynająć auto oraz opłacić ubezpieczenie podróżne.

Jeśli wolisz spędzić kilka dni na plaży nad oceanem, sprawdź ofertę City Break w Lizbonie: https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:lis)-city-break-w-lizbonie

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY