Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiTOP 6: Najlepsze plaże do surfowania w Hiszpanii

TOP 6: Najlepsze plaże do surfowania w Hiszpanii

Hiszpanię można określić jako raj dla surferów! Znajdują się tam jedne z najlepszych plaż do uprawiania tego ekstremalnego sportu.

Zarówno doświadczeni surferzy, jak i ci którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w tej dziedzinie, w Hiszpanii mogą liczyć na dużo więcej, niż tylko łapanie najniższych fal. Bogata oferta szkół surfingu w tym regionie dodatkowo zachęca do skorzystania z tej formy rozrywki także podczas wakacji. Średnie ceny kursów wahają się między 300-400€, a uczestnik oprócz uzyskanej wiedzy, otrzymuje także sprzęt niezbędny podczas nauki.

A gdzie można znaleźć najlepsze plaże do surfowania w Hiszpanii? Zobacz nasze propozycje i wybierz najlepszą lokalizację dla siebie.

1. Los Locos

Jedna z kilku plaż doskonałych do uprawiania tego sportu znajdujących się w gminie Suances w Kantabrii, na północy Hiszpanii. Region ten cieszy się dużym uznaniem wśród surferów. Los Locos ma zaledwie 500 metrów długości, jednak latem przyjeżdża tutaj wielu miłośników tego ekstremalanego sportu. Plaża jest idealna dla bardziej doświadczonych surferów.

2. Valdearenas (Playa Grande)

Tak jak wcześniej wspomniana plaża, ta też znajduję się w Kantabrii. Leży w Parku Naturalnym Liencres, pośród wydm. Stanowi doskonałe miejsce do uprawiania surfingu i windsurfingu ze względu na wysokie fale, mocny wiatr oraz to, że nie jest bardzo oblegana przez turystów.

3. Zarautz

Plaża ta znajduję się w Kraju Basków, w prowincji Guipúzcoa i jest nazywana królową na baskijskim wybrzeżu. Ma około dwóch kilometrów długości. Najlepsze fale można w tym miejscu łapać szczególnie w porze letniej. Każdego roku we wrześniu odbywają się tam znane zawody surferskie „Rip Curl Pro Surf Zarautz”. Choć jest to idealna propozycja szczególnie dla początkujących, to ci bardziej doświadczeni, również nie powinni się tam nudzić.

4. Los Lances

Plaża ta znajduję się na Costa de la Luz w Tarifie, na terenie parku naturalnego. Podobnie jak większość miejsc do surfingu na południu Hiszpanii, jest ona polecana szczególnie dla początkujących. Najlepiej udać się tam jesienią lub wiosną, kiedy fale są większe.

Ze względu na silny wiatr plaża ta jest szczególnie dogodna do uprawiania kitesurfingu oraz windsurfingu. Region Costa de la Luz jest też znany wśród surferów z powodu znajdującej się w miasteczku El Palmar szkoły Oceano Surf School, cieszącej się tam sporym uznaniem.

5. Fuerteventura

Jest to jedna z 7 głównych wysepek tworzących archipelag Wysp Kanaryjskich. Wyróżnia się płaskim ukształtowaniem terenu oraz półpustynnym klimatem. Nazwa Fuerteventura pochodzi od silnego, wiejącego tam wiatru, który stwarza idealne warunki dla surferów poszukujących wysokich fal. Miejsce to jest polecane dla wszystkich – zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących adeptów surfowania.

6. El Socorro

El Socorro
El Socorro

To kolejna plaża znajdująca się na Wyspach Kanaryjskich, a konkretnie na Teneryfie. Wybrzeże w tym miejscu ma około 300 metrów długości i charakteryzuje się przede wszystkim tym, że ze względu na występujące cały rok fale oraz ciepły klimat można tam uprawiać surfing w zasadzie przez wszystkie 12 miesięcy. Plaża znana jest też z tego, że odbywają się w tym miejscu zawody w łapaniu fal na desce na poziome lokalnym, narodowym, a nawet międzynarodowym!

A może… symulator surfowania?

Na koniec warto wspomnieć też o symulatorach surfowania. Konstrukcje takie wywołują sztuczne fale, które mają, między innymi, na celu umożliwienie nauki jeżdżenia po wodzie na desce oraz przećwiczenie nowych zakrętów i sztuczek w bardziej kontrolowanych warunkach, niż na wzburzonym morzu. Tego typu urządzenia znajdują się np. na Ibizie, w parku wodnym Surf House.

Zobacz także: Ekstremalne wakacje w Hiszpanii

Agnieszka Zaborska
Agnieszka Zaborska
Studenta filologii iberyjskiej na specjalizacji dziennikarskiej. Pasjonatka języka hiszpańskiego i wszystkiego co z nim związane. W najbliższej przyszłości planuję zamieszkać w najgorętszym regionie Hiszpanii, Andaluzji, w ramach programu Erasmus.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY