Strona głównaDominikanaDlaczego wycieczki na Dominikanę są niezapomniane?

Dlaczego wycieczki na Dominikanę są niezapomniane?

Rajskie plaże, lazurowa woda, palmy i słoneczna pogoda. To wszystko sprawia, że wycieczki na Dominikanę to coraz popularniejsza forma spędzania wakacji, także w zimie!

Dominikana to drugi co do wielkości kraj na Karaibach. Znajduje się na wyspie Haiti (niegdyś Hispaniola) i została odkryta przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Wyspa przyciąga dzisiaj tysiące amatorów opalania i sportów wodnych spragnionych słońca i tropików. Okazuje się jednak, że Dominikana ma do zaoferowania znacznie więcej, a plażowanie i pływanie można śmiało połączyć z aktywnym zwiedzaniem.

Santo Domingo

Urokliwe uliczki Santo Domingo, stolicy Republiki Dominikany
Urokliwe uliczki Santo Domingo, stolicy Republiki Dominikany

Stolica kraju i jednocześnie najstarsze miasto europejskie w obu Amerykach. Santo Domingo zostało założone przez brata Krzysztofa Kolumba (Bartolomeo) i szybko stało się najważniejszym ośrodkiem na wyspie. Obecnie kolonialna dzielnica Santo Domingo znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W mieście możemy odwiedzić między innymi muzea traktujące o historii i sztuce Dominikany oraz ogród botaniczny. Warta uwagi jest także olbrzymia latarnia, wybudowana na cześć Kolumba. Snop puszczanego przez nią światła widać aż w sąsiednim Puerto Rico!

Saona

Dziewicze plaże na wyspie Saona
Dziewicze plaże na wyspie Saona

Saona to jedna z wysp otaczających Dominikanę, na która możemy dopłynąć chociażby jednym z tamtejszych statków lub mniejszych łodzi. Co ją wyróżnia? Przede wszystkim piękne, dziewicze plaże, biały piasek, palmy kokosowe i niesamowity kolor wody! Na wyspie obowiązuje zakaz budowy hoteli, dzięki czemu Saona nie traci swojego charakteru. Według wielu osób to właśnie na tej wyspie znajdziemy najpiękniejsze plaże w tym regionie.

Altos de Chavón

Altos de Chavón to dość nietypowa atrakcja turystyczna w tej części świata. Jest to bowiem sztucznie utworzona wioska w stylu toskańskim. Jakby tego było mało, znajdziemy w niej… polski akcent. Mowa o kościele świętego Stanisława (Iglesia de San Estanislao Cracovia), który został wybudowany w hołdzie dla Jana Pawła II.

Enriquillo

Enriquillo to jezioro… Niezwykłe jezioro! Jest nie tylko największe na Dominikanie, ale i na całych Karaibach. Co więcej, ten akwen wodny jest słony i położony w najniższym punkcie Ameryki Środkowej (46 m.n.p.m.).

Enriquillo to także wspaniała fauna i flora. Obok jeziora znajduje się rezerwat krokodyli. Chętni mogą również obserwować także iguany lub flamingi.

El Limón

Wodospad El Limón
Wodospad El Limón

Miłośnikom natury i przygody polecamy wodospad El Limón. Znajduje się on w centralnej części wyspy i uważany jest za najpiękniejszy na całej Dominikanie. Chociaż droga do wodospadu jest trochę skomplikowana (konieczne jest wypożyczenie koni), to wspaniałe widoki i klimat tego miejsca rekompensują trudy podróży.

Zatoka Samaná

Zatoka Samaná to świetne i popularne miejsce do obserwacji humbaków w ich naturalnym środowisku. Walenie przypływają na Dominikanę w grudniu i zostają aż do marca, by wychowywać młode. Humbaki można obserwować zarówno z łodzi, jak i z wieży widokowej Punta Balandra. Zatoka Samaná stanowi także atrakcję samą w sobie – należy bowiem do tak zwanego „Klubu najpiękniejszych plaż na świecie”.

Odkryj Dominikanę

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY