Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiTOP 10 najpiękniejszych plaż na Ibizie

TOP 10 najpiękniejszych plaż na Ibizie

Dwie rzeczy, które przyciągają turystów na Ibizę to dobra zabawa i doskonałe plaże. W tym artykule poznasz te drugie!

Plaże na Ibizie cieszą się nieustannym zainteresowaniem turystów. Być może to dlatego, że jest na ich na wyspie ponad 80, a kilka z nich oznaczonych jest nawet „Niebieską Flagą”. To wyróżnienie, które jest przyznawane plażom o niezwykle czystej wodzie oraz posiadającym liczne udogodnienia dla turystów. Niewielkie zatoczki oraz plaże na Ibizie charakteryzują się dużą różnorodnością. Do relaksu idealnie nadają się długie pasy plaż pokryte złotym piaskiem. Jeśli wolisz odkrywać morskie dno, wybierz się do jednej z wielu skalistych zatoczek, które uwielbiane są przez nurków. Poniżej znajdziesz listę najpopularniejszych i prawdopodobnie najbardziej zachwycających plaż na Ibizie.

Playa d’en Bossa

Playa d'en Bossa
Playa d’en Bossa

Długa na 2 km Playa d´en Bossa jest najdłuższą i najpopularniejszą plażą na Ibizie. Powodem jest nie tylko znakomitej jakości woda i złoty piasek, ale także mnóstwo usług, atrakcji i restauracji w pobliżu.

Cala Molí

Cala Molí, Ibiza
Cala Molí, Ibiza

To kolejna maleńka zatoczka, która położona jest niedaleko miejscowości Sant Antoni de Portmany. Jeśli szukasz relaksu i spokoju to zdecydowanie jest to miejsce dla Ciebie. Nieoficjalnie mówi się bowiem, że jest to najspokojniejsza zatoczka na całej Ibizie. Minusem jest niestety nawierzchnia, która nie składa się z piasku, a z kamieni, muszli i odłamków skalnych W okolicy nie ma też parkingu ani miejsc usługowych, dlatego warto o tym pamiętać, jeśli zechcecie wybrać się w to ustronne miejsce. 

Cala Jondal

Cala Jondal na Ibizie
Cala Jondal na Ibizie

Jeszcze jedna urocza zatoczka o krystalicznej wodzie i pięknych krajobrazach wokół. Mimo że tutejsza plaża jest kamienista, to Cala Jondal przyciąga z nieco innego powodu. Znajdziesz tu bowiem sporo znanych beach club’ów, które odwiedzane są także przez gwiazdy showbiznesu. 

Cala Bassa

Cala Bassa na wyspie Ibiza
Cala Bassa na wyspie Ibiza

Około 250 metrów piaszczystej plaży, naturalne baseny i spokojne wody. Tak pokrótce można opisać Cala Bassa. To niewielka zatoczka znakomicie sprawdza się podczas podróży z dziećmi. Docenią ją także osoby, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportami wodnymi i chcą unikać dużych fal.

Es Cavallet

Es Cavallet, Ibiza
Es Cavallet, Ibiza

Doświadczeni surferzy mogą z kolei wybrać Es Cavallet. Tutaj fale są mocniejsze, co sprzyja rozmaitym trickom, które możecie wykonywać na desce. Cała plaża podzielona jest na trzy strefy. Pierwsza położona jest najbliżej parkingu i znajdziesz na niej dwie ekskluzywne restauracje, które często odwiedzane są przez znane osoby. Druga strefa to plaża nudystów, która uważana jest za jedną z najlepszych tego typu plaż w Hiszpanii. Trzecia strefa Es Cavallet to gejowska plaża, na której szczególnie latem życie kręci się wokół muzyki, chilloutu, drinków i dobrej zabawy.

Playa de Benirrás

Playa de Benirrás
Playa de Benirrás

Ta mała piaszczysta plaża to miejsce polecane dla osób uprawiających snorkeling. Inny powód, dla którego warto tu zajrzeć, to odbywające się tutaj spotkania hipisów.

Sa Caleta (inna nazwa: Es Bol Nou)

Sa Caleta, Ibiza
Sa Caleta, Ibiza

To niewielka plaża, która liczy zaledwie 100 metrów długości i położona jest na południu wyspy. To stosunkowo spokojne miejsce w sam raz dla rodzin z dziećmi. 

Cala Salada

Cala Salada na Ibizie
Cala Salada na Ibizie

To jedna z najbardziej malowniczych zatoczek na Ibizie. Oprócz turystów, odpoczywa tu także wielu mieszkańców, którzy oddają się kąpielom słonecznym lub penetracji dna morskiego. Odważni próbują także skoków do wody z pobliskich skał.

Niemniej ze względu na zagrożenie, jakie niesie tego typu rozrywka, oficjalnie jest to w tym miejscu zakazane.

Cala Conta

Plaża Cala Conta na Ibizie
Plaża Cala Conta na Ibizie

Ta nieregularna plaża mierzy 800 m długości i pełna jest zarówno przestrzeni piaszczystych, jak i tych bardziej kamienistych. Wody w Cala Conta są krystalicznie czyste i spokojne. W sam raz do snorkelingu lub relaksującej kąpieli.

Cala d’Hort

Wyspa Ibiza, archipelag Balearów (Hiszpania)
Plaża Cala d’Hort

To kolejna urocza zatoczka na Ibizie. Oprócz lazurowej wody i złotego piasku turystów przyciąga w to miejsce jeszcze coś… Tajemnicza wysepka Es Vedrà, na której dochodzi do niewytłumaczalnych zjawisk fizycznych. Niektórzy wielbiciele teorii spiskowych uważają nawet, że Es Vedrà to miejsce, w którym pojawiają się statki kosmiczne obcych cywilizacji.

Pozostałe ciekawe zatoczki i plaże na Ibizie

Cala Vadella, Cala San Vicente, Playa de Portinatx, Playa del Port de Sant Miquel, Cala Llenya, Cala Llonga, Cala Mastella, Cala Nova, Playa de Es Canar, Niu Blau, Playa de Santa Eulalia, Playa de Talamanca, Atlantis, Playa de Figueretes, Playa de Las Salinas, Cala Carbo, Cala Codolar, Cala Gracio, Cala Llentia, Cala Tarida, Port des Torrent, Playa de S’Arenal de San Antonio.

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY