Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiPlaże w HiszpaniiPlaya de las Catedrales - Tajemnicza Plaża Katedr

Playa de las Catedrales – Tajemnicza Plaża Katedr

O tym, że na plaży można się opalać wie każdy. Ale o tym, że plażę można ZWIEDZAĆ przekonasz się tylko w jednym miejscu!

Playa de las Catedrales (As Catedrais) to najbardziej emblematyczna plaża nad Zatoką Biskajską w Galicji. Powodem jej sławy wcale nie jest długość (około 1500 m), złoty piasek czy romantyczna promenada… Wręcz przeciwnie. Prawdziwym dziełem sztuki są niesamowite łuki skalne, które wyrastają z piasku niczym łuki gotyckiej katedry.

To właśnie z powodu tego niecodziennego wyglądu skał miejsce to zostało ochrzczone nazwą Playa de la Catedrales (tłum. Plaża Katedr). Pierwotna i oficjalna nazwa to Playa de Aguas Santas, czyli Plaża Świętych Wód.

Playa de las Catedrales z bliska

Wysokość skalnych łuków na Plaży Katedr sięga ponad 30 metrów. Największy podziw budzą one podczas spaceru wzdłuż plaży pomiędzy kilkuset tonowymi gigantami. Wrażenie potęguje szum fal, które odbijają od skalnych ścian. Podczas odpływu trafisz także na niewielkie jaskinie i groty.

Czy na Plaży Katedr można się opalać? Teoretycznie tak, ale w praktyce nikt tego nie robi. Nie jest to najlepsze miejsce do tego typu wypoczynku. Zniechęcają przede wszystkim kapryśna pogoda i odbijające się od skał gwałtowne fale Morza Kantabryjskiego.

Playa de las Catedrales - Tajemnicza Plaża Katedr w Galicji (Hiszpania)
Playa de las Catedrales – Tajemnicza Plaża Katedr w Galicji (Hiszpania)

To miejsce warto odwiedzić po to, by po prostu pospacerować i podziwiać naturalne piękno okolicy. Warto pamiętać, że Galicja nie jest najcieplejszym regionem Hiszpanii, więc, jeśli szukasz dobrego miejsca do kąpieli słonecznych, lepiej udaj się na Costa del Sol, Baleary lub Wyspy Kanaryjskie.

Playa de las Catedrales - Tajemnicza Plaża Katedr w Galicji (Hiszpania)
Playa de las Catedrales – Tajemnicza Plaża Katedr w Galicji (Hiszpania)

Plaża Katedr – Informacje praktyczne

  • Wejście na plażę jest możliwe tylko w czasie odpływu.
  • Wstęp na Plażę Katedr jest bezpłatny, jednak w sezonie (zwykle od lipca do końca września) obowiązują limity turystów i wymagana jest wcześniejsze rezerwacja.

Plaża Katedr na mapie

Odkryj Galicję

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Galicja dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Zobacz również: Droga św. Jakuba (Camino de Santiago), Procesja Otwartych Trumien As Neves, Rías Baixas.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY