Gra językowa TOMA Cocina

Estremadura to dosyć zapomniany przez turystów region. W przeszłości była sercem rzymskiej prowincji Luzytania. Później zasłynęła jako ojczyzna hiszpańskich konkwistadorów.

Pochodzili stamtąd między innymi Vasco Núñez de Balboa (pierwszy Europejczyk, który opłynął Pacyfik), znienawidzony w Ameryce Hernán Cortés oraz Francisco Pizarro, nazywany pogromcą Inków. Obecnie Estremadura niesłusznie postrzegana jest przez wiele osób jako głęboka prowincja, a zdecydowaną większość, docierających tam turystów stanowią Hiszpanie. Mieszkańcy Estremadury żartobliwie tłumaczą nazwę swojego regionu jako “ekstremalna i trudna” (hiszp. extrema y dura).

Klimat

Estremadura leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego. Opady są tam niewielkie, za wyjątkiem północnej części regionu, w której znajduje się pasmo górskie Sistema Central. Lata są tam wyjątkowo gorące, temperatury sięgają nawet 40°C! Zimy z kolei są suche i zimne, chociaż temperatura nie spada nigdy poniżej 0 °C.

Co zwiedzić w Estremadurze?

Estremadura to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wycieczek. Uwagę przykuwają góry, malownicze doliny rzek, lasy pełne roślin i zwierząt… Są tam jednak również urokliwe miasteczka, będące żywym świadectwem bogatej historii tego miejsca.

Park Narodowy Monfragüe

Park Narodowy Monfragüe charakteryzuje się przede wszystkim pięknymi krajobrazami i dużą różnorodnością zamieszkujących go gatunków ptaków. Można tam obserwować między innymi orły, sępy oraz bociany. Pełno tam także neolitycznych dolmenów, czyli budowli o charakterze grobowca istniejących od czasów epoki kamiennej.

Loty do Hiszpanii
 

Estremadura, Hiszpania // Hispanico.pl

Mérida

Estremadura, Hiszpania // Hispanico.plMiasto to bywa nazywane “hiszpańskim Rzymem” ze względu na liczne pozostałości po czasach rzymskich. Znajduję się tam jedno z największych centrum archeologicznych w Hiszpanii (Conjunto arqueológico de Mérida), które zostało w 1993 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obejmuję ono między innymi: rzymski amfiteatr (gdzie kiedyś walczyli gladiatorzy), teatr (jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta) oraz dwa akwedukty.

Klasztor w Guadalupe

Klasztor w Guadalupe to jedno z najważniejszych na całym świecie miejsc kultu maryjnego. Zgodnie z legendą, znajdująca się w jego wnętrzu figurka Matki Bożej z Guadalupe została wyrzeźbiona przez apostoła św. Łukasza, a później w VIII wieku ukryta w okolicznej jaskini przed najazdem Arabów. 600 lat później odnalazł ją miejscowy pasterz, Gila Cordero. Na miejscu tego cudownego znaleziska wzniesiono świątynię, którą ufundował w 1340 roku król Alfons XI. Najpierw klasztor był zamieszkany przez hieronimitów, a od 1908 roku miejscem tym opiekują się franciszkanie.

Zobacz także: Park narodowy Monfragüe

 

 

Hotele w Estremadurze

Booking.com
Rabat AIRBNB: www.airbnb.pl/c/jalvaro55  
  Darmowe przewodniki po Hiszpanii  

Inne atrakcje w Estremadurze

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Estremadura dzieli się na dwie prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:
Prowincja Atrakcje turystyczne i Ciekawe miejsca
Cáceres Park Narodowy Monfragüe, Góra Calvitero. Popularne miasta: Cáceres, Plasencia,  Trujillo, Garganta la Olla, Cuacos de Yuste, Guadalupe, Hervás
Badajoz Popularne miasta: BadajozMérida