Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychCo warto wiedzieć przed wakacjami na Gran Canarii?

Co warto wiedzieć przed wakacjami na Gran Canarii?

Gran Canaria, Fuerteventura czy Teneryfa to jedne z najciekawszych kierunków wakacyjnych.

Wczasy na Gran Canarię spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Powodem są przede wszystkim piękne plaże oraz klimat całkowicie odmienny od tego, który jest nam znany w Polsce. Sezon trwa na tej wyspie cały rok, dzięki czemu każdy miesiąc w roku będzie odpowiedni, by wybrać się tu na wakacje. Więcej o pogodzie na Gran Canarii przeczytasz tutaj.

Pogoda na Gran Canarii - Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku
Pogoda na Gran Canarii – Wykres średnich temperatur i opadów w ciągu roku

Luksusowe noclegi na Gran Canarii

Turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki na Gran Canarii. Dla odwiedzających niesie to sporo korzyści, a jedną z nich jest bogata i bardzo różnorodna oferta noclegowa. Zawiedzione z pewnością nie będą osoby, które podczas wakacji na Gran Canarii szukają miejsc ekskluzywnych wyposażonych chociażby w prywatne baseny czy tarasy.

Ile kosztują takie luksusowe noclegi na Gran Canarii? W przypadku pobytu dla dwóch osób zazwyczaj należy liczyć się z kosztem około 500 zł za noc. Jest to całkiem korzystny stosunek jakości do ceny, biorąc pod uwagę doskonałą lokalizację, prywatny basen, piękne, przestrzenne wnętrza i dodatkowe udogodnienia, które zwykle niosą z sobą tego typu oferty.

Oczywiście na Gran Canarii znajdziemy też tańsze warianty zakwaterowania. Jeśli ekskluzywny charakter noclegu czy wynajem całego apartamentu lub domu nie są priorytetem, dobrą opcją może okazać się wynajem pokoju w hotelu lub w prywatnym domu. Ceny tego typu noclegów w zależności od standardu zaczynają się już od 100-150 zł za noc.

Tanie loty na Gran Canarię

Dotarcie z Polski na Gran Canarię będzie wymagało od nas zwykle jednej przesiadki. W zależności od tego, z jakiego miasta planujemy wylot, może to być przesiadka w Birmingham, Londynie, Dublinie, Barcelonie, Madrycie lub jeszcze innym mieście. Ceny biletów lotniczych na Gran Canarię wahają się w przedziale około 300-800 zł. Pora roku nie ma na to zbyt dużego wpływu, ponieważ sezon turystyczny na Wyspach Kanaryjskich trwa cały rok. Bardzo ciekawe pod tym kątem można znaleźć z pomocą wyszukiwarki Kiwi.com

Alternatywną opcję na lot na Gran Canarię mają osoby mieszkające blisko niemieckiej granicy. Z Berlina na Gran Canarię odbywają się loty bezpośrednie, co gwarantuje nam dotarcie na wyspę w około 5 godzin. Warto dodać, że ceny takich biletów lotniczych również mieszczą się we wspomnianych granicach 300-800 zł.

Ceny w restauracjach na Gran Canarii

Ceny w restauracjach na Gran Canarii są zróżnicowane i to również jest efektem bogatej oferty turystycznej wyspy. W bardziej wyszukanej restauracji obiad zjemy za około 15-20 euro. Wiele lokali oferuje jednak także tańsze menu, w którym za pełen posiłek zapłacimy około 8-10 euro. Ceny napojów i deserów na Gran Canarii są porównywalne do tych, które znamy z polskich restauracji. Warto odwiedzić lokalne miejsce i skosztować specjałów kanaryjskiej kuchni, by jeszcze lepiej poznać oblicze tego kolorowego archipelagu.

Wycieczki all inclusive na Gran Canarię

Jeśli ekskluzywne wakacje oznaczają dla Ciebie spokój ducha i brak konieczności pełnej organizacji wyjazdu, to ten akapit z pewnością Cię zainteresuje! Urlop all inclusive na Gran Canarii pozwala zaoszczędzić wielu bolączek związanych z rezerwacją lotu czy hotelu. Oferty tego typu uwzględniają zazwyczaj wysokiej jakości noclegi oraz zakwaterowanie blisko plaży. All inclusive to także możliwość skosztowania wielu specjałów lokalnej kuchni, które oferowane są w hotelowych restauracjach.

Najważniejsze atrakcje Gran Canarii

Dlaczego w ogóle wybrać się na Gran Canarię? Wyspy Kanaryjskie są miejscem unikalnym w skali światowej. Plaże dorównują najbardziej malowniczym na świecie, a jednocześnie wyróżniają się własnym charakterem. To doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych, ale nie tylko!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z górzystego charakteru Gran Canarii. Pico de las Nieves to najwyższy szczyt na wyspie, a zdobycie go daje szansę na podziwianie imponującego krajobrazu z wyróżniającymi się wulkanicznymi górami w tle.

Równie imponujące pod kątem wyglądu są wydmy Dunas de Maspalomas. Mierzą po kilka metrów wysokości i rozciągają się na 6 km długości! Odwiedzając to miejsce, możesz poczuć się niemal jak pośrodku pustyni.

Wydmy Maspalomas wraz z gajem palmowym El Palmeral i laguną La Charca są częścią Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas
Wydmy Maspalomas wraz z gajem palmowym El Palmeral i laguną La Charca są częścią Rezerwatu Przyrody Wydm Maspalomas

Bardzo ciekawą atrakcją są błękitne skały Los Azulejos. Wczasy na Gran Canarii dają możliwość podziwiania oceanu z perspektywy klifów. Dzięki temu można sprawdzić, jak wiele odcieni koloru niebieskiego posiada ten ogromny zbiornik wodny. Jednocześnie sam krajobraz na Gran Canarii jest po prostu imponujący.

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY