Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiSan Sebastián de La Gomera - Stolica wyspy La Gomera

San Sebastián de La Gomera – Stolica wyspy La Gomera

Większość osób odwiedza La Gomerę, by przedrzeć się przez jej piękny Park Narodowy Garajonay. I słusznie! Jeśli jednak chcielibyście zostać tutaj na nieco dłużej, zobaczcie, co ma do zaoferowania najważniejsze miasto na tej wyspie.

San Sebastián de La Gomera to stolica wyspy La Gomera. Mieszkańcy mówią na nie La Villa, czyli Miasteczko. I rzeczywiście, nie trzeba spędzić tutaj dużo czasu, by dostrzec urok i malowniczość tego miejsca.

Casa de Colón (Dom Kolumba)

To budynek z XVII wieku, w którym przypuszczalnie przebywał Krzysztof Kolumb. „Przypuszczalnie”, ponieważ nie ma jasnych dowodów, które by to potwierdzały. Nie zmienia to jednak faktu, że we wnętrzu Casa de Colón czeka na nas ekspozycja poświęcona temu odkrywcy i jego dokonaniom związanym z dotarciem do Nowego Świata. Atrakcja obowiązkowa dla osób, które interesują się tą tematyką!

Iglesia De La Asunción

Kościół Iglesia De La Asunción, La Gomera
Kościół Iglesia De La Asunción, La Gomera

Początki tego kościoła sięgają XV wieku. Wówczas była to jedynie kapliczka, z której do dziś zachowała się nawa główna. W XVIII wieku kościół stał się celem ataków wojsk angielskich, a także piratów. W efekcie tego kilkukrotnie go modernizowano i powiększano.

Dzisiejsza architektura Iglesia Matriz de la Asunción to mieszanka stylu mudéjar, gotyku oraz baroku. We wnętrzu kościoła zobaczymy rzeźbę ukrzyżowanego Jezusa wykonaną przez Lujána Pérez.

Malownicze uliczki San Sebastian de la Gomera
Malownicze uliczki San Sebastian de la Gomera

Museo Arqueológico de la Gomera

To niewielkie muzeum archeologiczne, to okazja do tego, aby lepiej poznać historię wyspy La Gomera. Przekonamy się, jak wyglądało codzienne życie Guanczów (rdzennej ludności Wysp Kanaryjskich), ich struktury społeczne, polityczne i religijne. Zobaczymy czaszki, kości i przedmioty znalezione podczas wykopalisk archeologicznych. Jedną z największych atrakcji jest natomiast oryginalnych rozmiarów kopia ołtarza ofiarnego Guanczów.

Torre del Conde

Torre del Conde (wyspa La Gomera)
Torre del Conde (wyspa La Gomera)

Spacerując po parku w San Sebastián de La Gomera naszej uwadze z pewnością nie umknie pewna wieża. Niezbyt duża, jednak bardzo charakterystyczna ze względu na swój jasny kolor i masywną budowę. To Torre del Conde – fortyfikacja z XVI wieku wybudowana na rozkaz Hernána Peraza. Znawcy tematyki mogą się zastanawiać nad tym, dlaczego wieża obronna została wybudowana z dala od wybrzeża. Pikanterii dodaje też fakt, że w jej wnętrzu nie ma miejsca na składowanie broni i amunicji. Odpowiedź? Przypuszcza się, że w rzeczywistości ta budowla nie miała służyć celom militarnym. Prawdopodobnie miała ona jedynie stanowić pokaz siły ówczesnych władz La Gomery.

Punkty widokowe w San Sebastián de La Gomera

  • Mirador del Cristo – to jeden z najlepszych punktów widokowych na panoramę całego miasta. Podczas pieszej wędrówki na wzgórze będziesz mieć też okazję podziwiać porastającą je roślinność – wiele z nich to różne rodzaje sukulentów. Osoby z duszą romantyków mogą z kolei wybrać się do tego punktu widokowego także po to, by podziwiać piękny zachód słońca.
  • Mirador de la Hila – dotarcie do tego punktu widokowego jest bardzo proste, ponieważ znajduje się on w centrum miasta. Widoki, które się stąd roztaczają nie są tak zachwycające jak w Mirador del Cristo, jednak stąd także będziecie mieli okazję spojrzeć na San Sebastián de La Gomera z nieco innej perspektywy.
  • Mirador Lomada del Camello – ten punkt widokowy usytuowany jest z dala od centrum miasta. Najłatwiej dotrzeć do niego samochodem, poruszając się na zachód drogą Ctra. General del Sur.
San Sebastian de la Gomera
San Sebastian de la Gomera

Inne ciekawe miejsca

  • Latarnia morska El Faro de San Sebastián de La Gomera
  • Casa Tradicional del siglo XVII – tradycyjny kanaryjski dom z XVII wieku usytuowany przy ulicy Calle Real 31
  • Plaża Playa de San Sebastián
  • Audytorium Auditorio Insular Infanta Cristina

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY