Casa de Cólon – Dom Kolumba na La Gomerze

Szczypta historii jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Szczególnie taka, która odmieniła losy całego świata…

Casa de Colón (tłum. Dom Kolumba) to budynek z XVII wieku, który znajduje się w miejscowości San Sebastián de La Gomera na wyspie La Gomera. Choć nazwa sugerowałaby, że to miejsce, w którym przebywał Krzysztof Kolumb, w rzeczywistości nie ma jednoznacznych dokumentów, które by to potwierdzały. Podobnych legend jest zresztą więcej – na przykład taka, że hiszpański odkrywca widywał się tutaj ze swoją tajemniczą ukochaną, a nawet że zamieszkiwał tu przez kilka lat.

Niezależnie od tego, czy te pogłoski są prawdą, czy nie, pewne jest to, że La Gomera była ostatnim przystankiem Kolumba przed trzema pierwszymi wyprawami do Ameryki. Bez względu na to, gdzie wówczas nocował, jeśli interesujesz dokonaniami tego odkrywcy, to wnętrze Casa de Colón zdecydowanie powinno Cię zainteresować.

Zwiedzanie Casa de Colón

Dom Kolumba to miejsce, w którym znajduje się ekspozycja poświęcona wyprawom Krzysztofa Kolumba do Ameryki. Zobaczymy tu więc dawne mapy, które pokazują, w jaki sposób postrzegano świat kilka wieków temu. Przekonamy się, jak wyglądały przyrządy służące do nawigacji, a także wyroby ceramiczne z epoki prehiszpańskiej przywiezione przez odkrywcę z Nowego Świata.

Wizyta w Casa de Colón to także okazja do poznania historii wyspy La Gomera. Zobaczymy tu oryginalne zdjęcia archiwalne, które sięgają nawet lat 20. XX wieku. Chętni mogą obejrzeć także wystawy czasowe (głównie fotograficzne), które organizowane są w tym miejscu.

Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-13:00 i 15:30-17:30; w soboty w godz. 10:00-13:00
  • Adres: Calle Real 56, 38800 San Sebastián de La Gomera

Casa de Colón na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY