Muzeum Nauki i Kosmosu na Teneryfie

Miasto San Cristóbal de La Laguna nieustannie konkuruje z Santa Cruz de Tenerife o palmę pierwszeństwa w kategorii atrakcji numer jeden. W tym artykule poznasz jedną z najciekawszych!

Muzeum Nauki i Kosmosu na Teneryfie, to jedno z najlepszych miejsc, w których możemy dowiedzieć się więcej na temat naszej planety, układu słonecznego i rządzących nimi praw fizyki. To idealna atrakcja dla dorosłych, jak i dzieci, dlatego tym bardziej warto odwiedzić to miejsce.

Zwiedzanie El Museo de La Ciencia y El Cosmos

El Museo de La Ciencia y El Cosmos (w skrócie MCC) to unikalne miejsce, które łączy to, co znane z tradycyjnego muzeum z atrakcjami niemal z parku rozrywki! Odwiedzający mają możliwość eksperymentalnego przekonania się, o tym jak funkcjonują prawa fizyki kierujące wszechświatem.

Obserwacje w planetarium, czasowe ekspozycje, dyskusje, warsztaty, projekcje, filmy i tzw. astronomiczne noce to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Ciebie w tym miejscu. Na pierwszy rzut oka mogą one nieco przypominać to, co możemy zobaczyć w Muzeum Nauki Księcia Filipa w Ciudad de las Artes y las Ciencias w Walencji, jednak w przypadku MCC zdecydowanie większy nacisk został położony na tematykę kosmosu.

Muzeum Nauki i Kosmosu – Informacje praktyczne

Muzeum Nauki i Kosmosu na mapie

Odkryj Wyspy Kanaryjskie

W archipelagu Wysp Kanaryjskich znajduje się siedem głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne, sprawdź co warto zwiedzić i wybierz się na odkrywanie Kanarów na własną rękę lub z przewodnikiem:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Kuchnia Fuerteventury, El Silbo Gomero, Fiesta los Indianos, Karnawał na Teneryfie, Pogoda na Kanarach, Pogoda na Teneryfie, Pogoda na Fuerteventurze,  Pogoda na Gran Canarii, Pogoda na Lanzarote, Pamiątki z Lanzarote.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY