Film „Litus” (2019)

Kilka miesięcy po śmierci Litusa, Toni (Quim Gutiérrez) organizuje zebranie przyjaciół zmarłego brata, którzy od dłuższego czasu się nie mieli ze sobą kontaktu.

Plakat z filmu "Litus"
Plakat z filmu „Litus”

Pretekstem są listy pożegnalne, które zostawił dla nich Litus. Nikt się tego nie spodziewał – ani jego była dziewczyna, Laia (Belén Cuesta), którą niektórzy obwiniali o samobójstwo Litusa, ani jego najlepsi przyjaciele, Pablo (Álex García) i Marcos (Adrián Lastra), którego odejście kompana pogrążyło w głębokim smutku, ani dawna narzeczona Marcosa, Su (Marta Nieto), która właśnie wychodzi za mąż za innego, ani Pepe (Miquel Fernández), który grał z Litusem w kapeli.

Spotkanie, które miało być poświęcone wspomnieniom o Litusie, staje się okazją do ujawnienia intymnych, głęboko skrywanych sekretów, co prowadzi do wybuchu nagromadzonych przez lata emocji.

Film wyreżyserował Dani de la Orden (​”Fiesta”​). Quim Gutiérrez (​”Sławetny: Agent Sekretny​”) grający rolę brata Litusa, odebrał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego podczas ubiegłorocznego Festiwalu w Maladze.

Informacje o filmie „Litus”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 85’
  • Reżyseria: Dani de la Orden
  • Scenariusz: Dani de la Orden, Marta Buchaca
  • Obsada: Quim Gutiérrez, Álex García, Adrián Lastra, Belén Cuesta, Miquel Fernández, Marta Nieto
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: najlepszy aktor drugoplanowy (Quim Gutiérrez)
  • Ograniczenia wiekowe: 12+
  • Tytuł oryginalny: „Litus”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY