Film „Po europejsku” (2020)

Zrealizowana na Ibizie adaptacja powieści Rafaela Azcony, ​”Los europeos”.​

Plakat z filmu "Po europejsku"
Plakat z filmu „Po europejsku”

Hiszpania, koniec lat 50. ubiegłego wieku. Dwóch kawalerów po trzydziestce – pochodzący z prowincji kreślarz, Miguel (Raúl Arévalo) i jedyny syn dobrze sytuowanego architekta, Antonio (Juan Diego Botto), wyjeżdża na wczasy na Ibizę. Wyspa kusi seksualnymi legendami o europejskich turystkach oraz iluzją wolności.

Po przybyciu mężczyźni rzucają się w wir imprez organizowanych przez bogatych wczasowiczów, w który wciągają ich poznane tam dziewczyny z Walencji. Antonio jest zachwycony i w nowym środowisku czuje się jak ryba w wodzie. Należy do tej samej klasy co imprezowicze. Miguel woli odsunąć się na bok, dopóki nie spotka młodej Francuzki, tajemniczej Odette (Stéphane Caillard), która przekona go, żeby dołączył do nieustającej zabawy. Podczas gdy Antonio staje się największym flirciarzem w okolicy, Miguel żyje pięknym romansem z Odette. Jednak pozornie idealne wakacje okażą się zupełnie inne niż się spodziewali.

Informacje o filmie „Po europejsku”

  • Produkcja: Hiszpania 2020, 89’
  • Reżyseria: Víctor García León
  • Scenariusz: Bernardo Sánchez, na podstawie powieści Rafaela Azcony
  • Obsada: Raúl Arévalo, Juan Diego Botto, Stéphane Caillard
  • Ograniczenia wiekowe: 16+
  • Tytuł oryginalny: „Los europeos”
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY