Film „Nieznany”

„Nieznany” („El desconocido”) to zdobywca dwóch, Nagród Filmowych Goya 2016, w kategorii Najlepszy Montaż i Najlepszy Dźwięk.

Akcja filmu rozgrywa się w większości na zatłoczonych uliczkach miasta A Coruña. Główny bohater, Carlos (w tej roli Luis Tosar) jest dyrektorem banku i prowadzi spokojne życie życie rodzinne. Tego dnia miało być jak zwykle – wsiada do samochodu z zamiarem odwiezienia dzieci do szkoły. Na swoje nieszczęście nie zauważa, że pojazd jest otwarty…

Chwilę później mężczyzna odbiera anonimowy telefon od szantażysty, który grozi zdetonowaniem ładunku wybuchowego zainstalowanego w samochodzie. Żeby uratować siebie i dzieci, Carlos musi spełnić żądania rozmówcy. Ale czy rzeczywiście do tego dojdzie?

ŹRÓDŁOAP Mañana
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

2 KOMENTARZE

  1. Bartosz, dzięki za komentarz! Masz rację, przydałoby się jasne oznaczenie kategorii filmów. Wrzucę to na naszą listę TO-DO i postaramy się to wkrótce uzupełnić :).

  2. Dlaczego nie ma kategorii filmu co to jest kryminał czy co bo nie wiem czy oglądać

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.