Film “Verónica” (2017)

3248
Torby hiszpańskie Hispanico

Jeśli podobał Ci się film “Rec” i wszystkie jego części, to z pewnością spodoba Ci się też kolejny horror wyreżyserowany przez Paco Plazę.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.plFilm “Verónica” powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce pod koniec XX wieku w Madrycie. Tajemnica, którą je owiano do dziś nie została rozwiązana, co zyskało swoje odzwierciedlenie także w filmie.

Scenografia tej produkcji znakomicie oddaje Madryt sprzed ponad dwudziestu lat. “Odtworzenie tamtych czasów nie było wcale łatwe. W filmie jest scena, w której Verónica ma do kogoś zadzwonić. Grająca ją Sandra wzięła do ręki słuchawkę i nie wiedziała, co ma zrobić dalej, ponieważ był to aparat telefoniczny z tarczą. I właśnie w takich sytuacjach zdajesz sobie sprawę, jak szybko pędzi czas i że realizując film, którego akcja toczy się w latach 90. ubiegłego wieku, robisz film historyczny. Wszystko jest archaiczne, inne…” – powiedział reżyser.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.pl
Film “Verónica” (2017) – Hiszpański horror twórcy sagi “REC”

Zarys fabuły

Lata 90′. Madryt. W środku nocy funkcjonariusze na komisariacie odbierają telefon. Zrozpaczone dzieci opowiadają im o dziwnych zjawiskach, które mają miejsce w ich domu. Kilka dni wcześniej, Verónica – najstarsza z rodzeństwa urządziła z koleżankami ze szkoły seans spirytystyczny. Nie wiedziała wtedy, że otwiera drzwi nadprzyrodzonej sile, która szybko wymknie się wszystkim spod kontroli…

Loty do Hiszpanii
 

Nagrody zdobyte przez film

  • Nagrody Goya 2018: Najlepszy dźwięk

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 105’
  • Reżyseria: Paco Plaza
  • Scenariusz: Paco Plaza, Fernando Navarro
  • Obsada: Sandra Escacena, Bruna González, Claudia Placer, Iván Chavero, Ana Torrent

Ten film będzie wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >