Film “Verónica” (2017)

2118
Film “Verónica” (2017)
5 (100%) 1 vote

Jeśli podobał Ci się film “Rec” i wszystkie jego części, to z pewnością spodoba Ci się też kolejny horror wyreżyserowany przez Paco Plazę.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.plFilm “Verónica” powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce pod koniec XX wieku w Madrycie. Tajemnica, którą je owiano do dziś nie została rozwiązana, co zyskało swoje odzwierciedlenie także w filmie.

Scenografia tej produkcji znakomicie oddaje Madryt sprzed ponad dwudziestu lat. “Odtworzenie tamtych czasów nie było wcale łatwe. W filmie jest scena, w której Verónica ma do kogoś zadzwonić. Grająca ją Sandra wzięła do ręki słuchawkę i nie wiedziała, co ma zrobić dalej, ponieważ był to aparat telefoniczny z tarczą. I właśnie w takich sytuacjach zdajesz sobie sprawę, jak szybko pędzi czas i że realizując film, którego akcja toczy się w latach 90. ubiegłego wieku, robisz film historyczny. Wszystko jest archaiczne, inne…” – powiedział reżyser.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.pl
Film “Verónica” (2017) – Hiszpański horror twórcy sagi “REC”

Zarys fabuły

Lata 90′. Madryt. W środku nocy funkcjonariusze na komisariacie odbierają telefon. Zrozpaczone dzieci opowiadają im o dziwnych zjawiskach, które mają miejsce w ich domu. Kilka dni wcześniej, Verónica – najstarsza z rodzeństwa urządziła z koleżankami ze szkoły seans spirytystyczny. Nie wiedziała wtedy, że otwiera drzwi nadprzyrodzonej sile, która szybko wymknie się wszystkim spod kontroli…

Nagrody zdobyte przez film

  • Nagrody Goya 2018: Najlepszy dźwięk

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 105’
  • Reżyseria: Paco Plaza
  • Scenariusz: Paco Plaza, Fernando Navarro
  • Obsada: Sandra Escacena, Bruna González, Claudia Placer, Iván Chavero, Ana Torrent

Ten film będzie wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar