Film „Verónica” (2017)

Jeśli podobał Ci się film „Rec” i wszystkie jego części, to z pewnością spodoba Ci się też kolejny horror wyreżyserowany przez Paco Plazę.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.pl

Film „Verónica” powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce pod koniec XX wieku w Madrycie. Tajemnica, którą je owiano do dziś nie została rozwiązana, co zyskało swoje odzwierciedlenie także w filmie.

Scenografia tej produkcji znakomicie oddaje Madryt sprzed ponad dwudziestu lat. „Odtworzenie tamtych czasów nie było wcale łatwe. W filmie jest scena, w której Verónica ma do kogoś zadzwonić. Grająca ją Sandra wzięła do ręki słuchawkę i nie wiedziała, co ma zrobić dalej, ponieważ był to aparat telefoniczny z tarczą. I właśnie w takich sytuacjach zdajesz sobie sprawę, jak szybko pędzi czas i że realizując film, którego akcja toczy się w latach 90. ubiegłego wieku, robisz film historyczny. Wszystko jest archaiczne, inne…” – powiedział reżyser.

Film "Verónica" (2017) - Hiszpański horror twórcy sagi "REC" // Hispanico.pl
Film „Verónica” (2017) – Hiszpański horror twórcy sagi „REC”

Zarys fabuły

Lata 90′. Madryt. W środku nocy funkcjonariusze na komisariacie odbierają telefon. Zrozpaczone dzieci opowiadają im o dziwnych zjawiskach, które mają miejsce w ich domu. Kilka dni wcześniej, Verónica – najstarsza z rodzeństwa urządziła z koleżankami ze szkoły seans spirytystyczny. Nie wiedziała wtedy, że otwiera drzwi nadprzyrodzonej sile, która szybko wymknie się wszystkim spod kontroli…

Nagrody zdobyte przez film

  • Nagrody Goya 2018: Najlepszy dźwięk

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 105’
  • Reżyseria: Paco Plaza
  • Scenariusz: Paco Plaza, Fernando Navarro
  • Obsada: Sandra Escacena, Bruna González, Claudia Placer, Iván Chavero, Ana Torrent
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY