Strona głównaKubaHawana - Atrakcje turystyczne w stolicy gorącej Kuby

Hawana – Atrakcje turystyczne w stolicy gorącej Kuby

Fidel Castro, stare samochody, cygara, rum i muzyka Buena Vista Social Club to rzeczy nieodłącznie kojarzące się z Kubą, a także z jej stolicą – Hawaną.

To największe miasto na Karaibach kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc. Dziś przedstawiamy 7 atrakcji turystycznych, które warto wziąć pod uwagę, wybierając się do stolicy tej gorącej wyspy.

La Habana Vieja

Stara dzielnica Hawany, oficjalnie wpisana na listę UNESCO. Zabytkowa część miasta pełna jest klimatycznych, starych budynków, a także sklepów, restauracji, teatrów, czy muzeów. Na terenie Starej Hawany znajdują się również ważne kościoły i place.

Zamki

Miłośnicy zamków i fortyfikacji również znajdą coś dla siebie w stolicy Kuby. Będąc w Hawanie, koniecznie trzeba odwiedzić Castillo de la Real Fuerza i Castillo Morro. Pierwszy służył niegdyś jako siedziba hiszpańskiego gubernatora, a obecnie mieści się w nim Muzeum Morskie. Drugi zaś strzeże miasto od strony morza.

Place w Hawanie

Do najczęściej odwiedzanych placów w mieście należą Plaza de Armas, Plaza de San Francisco i Plaza de la Catedral. Wokół tego ostatniego usytuowana jest większość ważniejszych kościołów w stolicy wyspy, a także katedra.

Bulwar Prado

Jedna z najważniejszych alei w mieście. Bulwar Prado został utworzony pod koniec XVIII wieku. Dziś wzdłuż niego stoją hotele, teatry i budynki w stylu starohiszpańskim. Wzdłuż alei ciągną się drzewa i ławki, dzięki czemu jest to także świetne miejsce na spacer i schronienie przed upalnym słońcem.

Kapitol

Kapitol w Hawanie jest wierną repliką Kapitolu waszyngtońskiego i zarazem jednym z najważniejszych budynków w mieście. Przed rewolucją mieściła się tu siedziba kubańskiego rządu, obecnie Kapitol zajmuje tamtejsza Akademia Nauk oraz Ministerstwo Nauki, Technologii i Środowiska.

Muzea w Hawanie

W Hawanie znajdziemy również liczne muzea. Do najważniejszych z nich należą Muzeum Narodowe, Muzeum Kolonialne, Muzeum Napoleońskie oraz Muzeum Rewolucji, znajdujące się w starym Pałacu Prezydenckim.

Fabryki cygar

Z czego Kuba słynie najbardziej? Oczywiście z cygar. W samej Hawanie znajdują się najważniejsze kubańskie fabryki cygar, w których produkty do tej pory wytwarza się ręcznie. Podczas wycieczki po jednej z fabryk możemy zobaczyć proces powstawania cygar, a także skosztować w 100 procentach oryginalnego produktu.

Odkryj Kubę

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY