Strona głównaDominikanaIsla Catalina - Nurkowanie na Dominikanie

Isla Catalina – Nurkowanie na Dominikanie

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i wybierasz się na Dominikanę, to nie zapomnij zabrać ze sobą rurki do snurkowania. W tym artykule poznasz jedno z takich miejsc, w którym będzie ona niezbędna! 🙂

Isla Catalina to niewielka wysepka na południowym wybrzeżu Republiki Dominikany. Cały jej teren (a także okoliczne wody) zajmuje rezerwat przyrody i znajduje się pod ochroną. Na wyspie nie ma żadnych hoteli, ani innych zabudowań. Do dyspozycji turystów są natomiast bajeczna plaża oraz piękne morskie dno, które jest rajem dla osób lubiących nurkowanie i snorkeling.

Nurkowanie na Isla Catalina

To właściwie główny powód, dla którego Isla Catalina jest tak chętnie odwiedzana. Wycieczki na tę wysepkę organizowane są między innymi z miast La Romana oraz Punta Cana. Większość z nich jest nastawiona na spędzenie na wyspie całego dnia. Jest to całkiem zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że morskie dno wokół Isla Catalina kryje tyle piękna i niespodzianek, że łatwo tu stracić poczucie czasu.

Piracki skarb

Plaże na Isla Catalina
Plaże na Isla Catalina

Wrażenie na Isla Catalina robi jednak nie tylko podwodny ekosystem, ale także możliwość zwiedzania zatopionego statku pirackiego! Przyjmuje się, że jest to wrak „Cara Merchant”. Jeśli ta nazwa niewiele Ci mówi, to być może znana jest Ci postać kapitana Williama Kidda? To jeden z najokrutniejszych piratów XVII wieku, który stał się bohaterem wielu książek i opowieści. Być może nurkując do wraku jego statku uda Ci się odkryć zaginiony skarb? Jak dotąd, jeszcze nikomu nie udało się go odnaleźć :).

Odkryj Dominikanę

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY