Strona głównaKraje iberoamerykańskieDominikanaIsla Catalina - Nurkowanie na Dominikanie

Isla Catalina – Nurkowanie na Dominikanie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Jeśli lubisz aktywny wypoczynek i wybierasz się na Dominikanę, to nie zapomnij zabrać ze sobą rurki do snurkowania. W tym artykule poznasz jedno z takich miejsc, w którym będzie ona niezbędna! 🙂

Isla Catalina to niewielka wysepka na południowym wybrzeżu Republiki Dominikany. Cały jej teren (a także okoliczne wody) zajmuje rezerwat przyrody i znajduje się pod ochroną. Na wyspie nie ma żadnych hoteli, ani innych zabudowań. Do dyspozycji turystów są natomiast bajeczna plaża oraz piękne morskie dno, które jest rajem dla osób lubiących nurkowanie i snorkeling.

Nurkowanie na Isla Catalina

To właściwie główny powód, dla którego Isla Catalina jest tak chętnie odwiedzana. Wycieczki na tę wysepkę organizowane są między innymi z miast La Romana oraz Punta Cana. Większość z nich jest nastawiona na spędzenie na wyspie całego dnia. Jest to całkiem zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że morskie dno wokół Isla Catalina kryje tyle piękna i niespodzianek, że łatwo tu stracić poczucie czasu.

Piracki skarb

Plaże na Isla Catalina
Plaże na Isla Catalina

Wrażenie na Isla Catalina robi jednak nie tylko podwodny ekosystem, ale także możliwość zwiedzania zatopionego statku pirackiego! Przyjmuje się, że jest to wrak „Cara Merchant”. Jeśli ta nazwa niewiele Ci mówi, to być może znana jest Ci postać kapitana Williama Kidda? To jeden z najokrutniejszych piratów XVII wieku, który stał się bohaterem wielu książek i opowieści. Być może nurkując do wraku jego statku uda Ci się odkryć zaginiony skarb? Jak dotąd, jeszcze nikomu nie udało się go odnaleźć :).

  

Pozostałe atrakcje w Republice Dominikany

RodzajNazwa
Atrakcje i zabytkiAltos de Chavón, Park Narodowy Los Haitises, wodospad Salto de Jimenoa, wodospad El Limón, Park Ekologiczny Indigenous Eyes, Scape Park at Cap Cana, Fort św. Filipa, Fabryka cygar, Plantacja kakaowców
Miasta i wyspySanto Domingo, Punta Cana, La Romana, Puerto Plata, Bayahibe, Półwysep Samaná, Wyspa Saona, Wyspa Catalina 
Popularne plażePlaya Bávaro, Playa Blanca, Macao Beach, Playa Arena Gorda, Playa Juanillo, Playa Uvero Alto
 

Podstawowe informacje o Dominikanie

Republika Dominikany położona jest na wyspie Haiti (inna nazwa: Hispaniola), w archipelagu Wielkich Antyli, na Morzu Karaibskim. Wyspa ta podzielona jest między dwa kraje. Zachodnią, mniejszą część zajmuje Republika Haiti, natomiast na wschodzie usytuowana jest Republika Dominikany.
Stolica:Santo Domingo
Język:Hiszpański
Waluta:Peso dominikańskie (DOP), Dolar amerykański (USD)
Religia:Katolicyzm, protestantyzm, ateizm
Wymagane dokumenty:Ważny paszport, bilet powrotny oraz środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu. Brak konieczności posiadania wizy. Po dotarciu do Republiki Dominikany należy wykupić kartę turystyczną (koszt: ok. $15), która uprawnia do pobytu w tym kraju przez 30 dni. Ważność karty za dodatkową opłatą można przedłużyć maksymalnie do 90 dni.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne