Strona głównaDominikanaLa Romana - Dominikańskie miasto, w którym nie będziesz się nudzić!

La Romana – Dominikańskie miasto, w którym nie będziesz się nudzić!

Jeśli wybierasz się na wakacje do Dominikany, to oprócz Punta Cana, Puerto Plata czy półwyspu Samaná, weź pod uwagę jeszcze jedno miejsce, które cieszy się na wyspie dużą popularnością.

La Romana to miasto położone na południu Dominikany, tuż obok niewielkiego kurortu Bayahibe. Podobnie jak w wielu innych nadmorskich miejscowościach w tym kraju, główną atrakcją są tu plaże, wokół których koncentruje się ruch turystyczny. Ale plaże to byłby zbyt mały powód do tego, aby pisać o tej miejscowości artykuł. To co ją wyróżnia na tle innych, to Altos de Chavón. Miejsce tak niezwykłe, że to właśnie od niego warto zacząć zwiedzanie La Romana!

Altos de Chavón

Altos de Chavón - replika śródziemnomorskiej osady w samym sercu Dominikany
Altos de Chavón – replika śródziemnomorskiej osady w samym sercu Dominikany

To zdecydowanie atrakcja nr 1! Altos de Chavón to replika śródziemnomorskiej osady wybudowana w latach 70. XX wieku. Jej pomysłodawcą był Charles Bluhdorn, który swojej zakochanej w Toskanii córce, postanowił podarować fragment Włoch w samym sercu Dominikany. Ot, taki „mały prezent” :). Dziś Altos de Chavón to kulturalne centrum tej części wyspy, które przyciąga artystów z całego świata, a mieszkańców i turystów zachęca do wspólnych aktywności.

Fabryka cygar

Tabacalera de Garcia Casa de Campo to największa fabryka ręcznie produkowanych cygar na świecie. Położona jest zaledwie 2km od centrum miasta La Romana, a aby ją odwiedzić, wystarczy wcześniejsza rezerwacja wycieczki. W Tabacalera de Garcia Casa de Campo przekonasz się na własne oczy, jak powstają cygara marek takich jak Romeo y Julieta czy Montecristo. Oba rodzaje były wielokrotnie nagradzane i są uznawane za jedne z najlepszych na świecie.

Tabacalera de Garcia Casa de Campo to największa fabryka ręcznie produkowanych cygar na świecie
Tabacalera de Garcia Casa de Campo to największa fabryka ręcznie produkowanych cygar na świecie

Podczas wycieczki poznasz cały proces produkcji, od momentu zerwania liści tytoniu, aż do wytworzenia z nich gotowego produktu. W niektórych opcjach wycieczek, istnieje także możliwość samodzielnego wykonania cygara lub zakupu wytworzonych już w fabryce cygar bezpośrednio u źródła.

Wyspa Catalina

Isla Catalina
Isla Catalina

Czas na atrakcję dla fanów nurkowania! Znajdująca się nieopodal wybrzeża La Romana wysepka Isla Catalina to idealne miejsce na podwodne eskapady. Jest to też właściwie główny powód, dla którego Isla Catalina jest tak chętnie odwiedzana przez turystów. Kolorowe dno morskie wypełnia rafa koralowa oraz ławice ryb. Tworzy to jeden z najpiękniejszych podwodnych ekosystemów Dominikany.

Klub Coco Bongo

Z La Romana organizowane są też wycieczki do klubu Coco Bongo, który znajduje się w Punta Cana. To niebywałe miejsce to połączenie dyskoteki, teatru i sceny artystycznej, gdzie głównym celem jest po prostu dobra zabawa. Coco Bongo jest oczywiście przeznaczone tylko dla osób dorosłych.

Odkryj Dominikanę

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY