Strona głównaKraje iberoamerykańskieDominikanaBayahibe - Niewielki kurort w Dominikanie

Bayahibe – Niewielki kurort w Dominikanie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Dominikana to kraj, w którym oprócz wielkich kurortów, sporo jest także miejsc, których drugie imię to: spokój i relaks. W tym artykule poznasz jeden z takich zakątków.

Bayahibe to niewielki kurort w Republice Dominikany, który znajdziemy na południu tego kraju. Miejsce polecane jest tym, którzy nie przepadają za turystycznym zgiełkiem i poszukują bardziej ustronnych i spokojnych miejsc na wakacje. Atrakcje? Głównie plaż. Ale jeśli najdzie Cię ochota na odkrycie kilku ciekawych miejsc w okolicy, to poniżej znajdziesz te najciekawsze:

Rejsy na Saonę

Saona - Wyspa mlekiem (kokosowym) i rumem płynąca!
Saona – Wyspa mlekiem (kokosowym) i rumem płynąca!

Dużą część Bayahibe zajmuje Park Narodowy Cotubanamá, bardziej znany pod nazwą Parque Nacional del Este. W jego skład wchodzi wyspa Saona, którą bez wątpienia można uznać za atrakcję nr 1 w tej części Dominikany. Rejsy na Saonę odbywają się codziennie, a katamaranem dotrzesz do tej wyspy także z Bayahibe. Czy warto? Zdecydowanie tak. Saona zachwyci Cię swoimi rajskimi widokami, uginającymi się od kokosów palmami, naturalnymi basenami i bajecznie białym piaskiem.

Małpi Gaj – Monkeyland

Małpi gaj Monkeyland
Małpi gaj Monkeyland

Z Bayahibe organizowane są też wycieczki do tzw. Małpiego Gaju. To miejsce, w którym zakochają się i dzieci i dorośli. Monkeyland zamieszkują przyjazne ludziom, małe małpki saimiri. Możesz je karmić, głaskać, a przy odrobinie sprytu – zrobisz sobie z nimi nawet selfie. Wiele z wycieczek do Monkeyland obejmuje także atrakcje dodatkowe, takie jak: wizyta na plantacji kakao, zjazd tyrolką, jazdę konną czy degustację owoców i lokalnych potraw.

Miasto La Romana

La Romana - Miasto na Dominikanie
La Romana – Miasto na Dominikanie

La Romana to turystyczna miejscowość położona tuż obok Bayahibe. Ma ona do zaoferowania całkiem sporo atrakcji. To tutaj znajduje się Altos de Chavón – replika śródziemnomorskiej osady z XVI wieku. Stąd też organizowane są wycieczki do fabryki cygar, gdzie zobaczysz cały proces ich powstawania od momentu zerwania dojrzałych liści, aż do znakowania gotowych produktów.

Hotele na Bayahibe

  

Pozostałe atrakcje w Republice Dominikany

RodzajNazwa
Atrakcje i zabytkiAltos de Chavón, Park Narodowy Los Haitises, wodospad Salto de Jimenoa, wodospad El Limón, Park Ekologiczny Indigenous Eyes, Scape Park at Cap Cana, Fort św. Filipa, Fabryka cygar, Plantacja kakaowców
Miasta i wyspySanto Domingo, Punta Cana, La Romana, Puerto Plata, Bayahibe, Półwysep Samaná, Wyspa Saona, Wyspa Catalina 
Popularne plażePlaya Bávaro, Playa Blanca, Macao Beach, Playa Arena Gorda, Playa Juanillo, Playa Uvero Alto
 

Podstawowe informacje o Dominikanie

Republika Dominikany położona jest na wyspie Haiti (inna nazwa: Hispaniola), w archipelagu Wielkich Antyli, na Morzu Karaibskim. Wyspa ta podzielona jest między dwa kraje. Zachodnią, mniejszą część zajmuje Republika Haiti, natomiast na wschodzie usytuowana jest Republika Dominikany.
Stolica:Santo Domingo
Język:Hiszpański
Waluta:Peso dominikańskie (DOP), Dolar amerykański (USD)
Religia:Katolicyzm, protestantyzm, ateizm
Wymagane dokumenty:Ważny paszport, bilet powrotny oraz środki finansowe na pokrycie kosztów pobytu. Brak konieczności posiadania wizy. Po dotarciu do Republiki Dominikany należy wykupić kartę turystyczną (koszt: ok. $15), która uprawnia do pobytu w tym kraju przez 30 dni. Ważność karty za dodatkową opłatą można przedłużyć maksymalnie do 90 dni.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne