Strona głównaMeksykIsla Mujeres - Meksykański raj dla fanów graffiti

Isla Mujeres – Meksykański raj dla fanów graffiti

Meksykańskie miasteczko Isla Mujeres ulokowane na wyspie o tej samej nazwie, każdego odwiedzającego zachwyci niezwykłą atmosferą.

Wpływa na to wiele czynników, ale jednym z nich jest na pewno wygląd tamtejszych ulic. Domy, sklepy i galerie wciąż zdobione są ręcznie namalowanymi na murach napisami i rysunkami, które reklamują dane miejsce, bądź usługę.

Tak zwany sign painting to właśnie malowanie na ścianach, billboardach czy innych powierzchniach reklamowych, które zastępują znane nam drukowane formy reklam i napisów. Taka twórczość, dawniej charakteryzowała całą Amerykę Łacińską i jak widać wciąż jest żywa w niektórych jej częściach.

Odwiedzając Isla Mujeres, jak i zapewne wiele innych tamtejszych miast, znaleźć można wiele przykładów tego typu dzieł sztuki. Wiele lokalnych kawiarni i firm decyduje się na ręczną reklamę ze względu na jej niepowtarzalność i artystyczny charakter. Wejścia do barów czy sklepów udekorowane są kolorowymi rysunkami i napisami, tworząc niezwykły, radosny klimat miasteczka.

Wybory na Isla Mujeres

Dla tutejszych artystów, szczególną żyłą złota jest czas wyborów. Wtedy bowiem mają zapewnioną pracę na kilka tygodni, wypisując na specjalnie do tego przeznaczonych miejscach hasła i obietnice wyborcze kandydatów. W zachodniej części wyspy znajduje się nawet ogromna betonowa ściana, na której każda partia wyborcza ma swój własny, ogromny billboard.

Odkryj Meksyk

Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Odwiedziłam w marcu tego roku wyspę i podziwiałam malowidła na ścianach,czasami podświetlane kolorowymi lampami,patrzące przenikliwie wielkie oczy dziecka,czy postaci z historii kraju. Klimatyczne,otwarte na ludzi miejsce.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.