Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychJak znaleźć tanie loty przez Internet? Poznaj aplikację Kiwi!

Jak znaleźć tanie loty przez Internet? Poznaj aplikację Kiwi!

Znalezienie tanich biletów lotniczych w dobie nowych technologii nie jest problemem. Warto jednak wiedzieć, jak się do tego zabrać, by zrobić to w kilka minut, a nie w kilka godzin. I tu pojawia się Kiwi!

Aplikacja Kiwi całkowicie rewolucjonizuje sposób wyszukiwania biletów lotniczych. Mimo że tego typu narzędzi jest w Internecie mnóstwo, to żadna nie zapewnia tak dużej swobody w kwestii wyboru dat czy celów podróży. A to dopiero początek! Inteligentny algorytm aplikacji jest w stanie znaleźć dla Ciebie nie tylko najtańszy lot, ale także taki, który zapewni Ci największy komfort podróży i zminimalizuje ilość przesiadek.

Jak znaleźć tanie loty z Kiwi?

Najważniejszą cechą Kiwi jest to, że do dyspozycji mamy nie jedną, ale aż cztery typy wyszukiwarki lotów. To którą z nich wybierzesz zależy od tego, czego szukasz:

Lot w obie strony

To domyślny tryb wyszukiwarki, który otwiera się po wejściu na stronę główną serwisu. Już na tym etapie czeka nas kilka pozytywnych niespodzianek. Załóżmy, że mieszkasz w połowie drogi między Poznaniem, a Wrocławiem (np. w Lesznie). Od lotnisk w obu miastach dzieli Cię mniej więcej ta sama droga, zatem jest Ci wszystko jedno, czy wylecisz z Poznania czy z Wrocławia.

Korzystając ze “zwykłych” wyszukiwarek lotów, musiał(a)byś osobno wyszukać loty z każdego z tych miast. Z aplikacją Kiwi możesz to zrobić za jednym razem! Wystarczy, że w polu z miejscem odlotu wpiszesz wszystkie interesujące Cię miasta. Sytuacja wygląda analogicznie, jeśli chodzi o miejsce przylotu.

Kiwi pozwala szybko znaleźć bilety lotnicze do dowolnych miejsc na świecie.
Kiwi pozwala szybko znaleźć bilety lotnicze do dowolnych miejsc na świecie.

To spore ułatwienie dla osób, które chciałyby pojechać np. do Andaluzji, ale nie mają jednoznacznie wybranych miast, które chcą odwiedzić. Korzystając z tej funkcji, możesz bowiem wybrać to miasto, do którego lot okaże się najtańszy albo najkrótszy.

Elastyczność Kiwi na tym się jednak nie kończy. Kolejne udogodnienie to możliwość wybrania zakresu dat, zamiast jednej konkretnej daty przylotu i wylotu. Jak to zrobić? Wystarczy, że klikniesz i przeciągniesz myszką interesujący Cię przedział czasu w rozwijanym kalendarzu wyszukiwarki, jak poniżej.

Dzięki Kiwi znajdziesz i zarezerwujesz bilety lotnicze w niskiej cenie.
Dzięki Kiwi znajdziesz i zarezerwujesz bilety lotnicze w niskiej cenie.

Lot w jedną stronę

Aby zmienić tryb w wyszukiwarki, wystarczy że klikniesz strzałkę przy polu “W obie strony”. W ten sposób możesz wybrać opcję “W jedną stronę”, która jak sama nazwa wskazuje, pozwoli Ci znaleźć bilety lotnicze w jedną stronę, czyli bez biletu powrotnego. Sposób działania tej wyszukiwarki jest analogiczny, jak w przypadku lotu w obie strony.

Kiwi.com - Wyszukiwarka Nomad
Jak znaleźć tanie loty? Z Kiwi zrobisz to w kilka minut.

Tryb Multi-city

A co jeśli planujesz podróż przez kilka miast lub krajów? Nic prostszego. Możesz do tego wykorzystać tryb Multi-city. Jego działanie jest zbliżone do dwóch poprzednich wyszukiwarek, z tą różnicą, że możemy wybrać tutaj nie jeden, a kilka celów podróży.

Tryb Nomad

Tutaj zaczyna się prawdziwa magia! Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji 3 tygodnie urlopu i chcesz odwiedzić kilka różnych miast i/lub krajów. Załóżmy, że w każdym mieście chcesz spędzić kilka dni i jest Ci wszystko jedno, w jakiej kolejności je odwiedzisz. Jak znaleźć tanie bilety lotnicze w takiej sytuacji? Korzystając z trybu Nomad zrobisz to dosłownie w kilka minut!

Krok 1: Wybierasz miasta, które chcesz odwiedzić. Krok 2: Decydujesz, ile dni masz zamiar spędzić w każdym z nich (możesz podać przedział, np. 3-5 dni). Krok 3:… zaraz, zaraz, nie ma kroku trzeciego, bo całą resztę Kiwi zrobi za Ciebie!

Kilka słów o Kiwi

Kiwi to czeski startup, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Oliver Dlouhý. Jego celem od początku było stworzenie unikalnego na skalę światową algorytmu łączenia lotów. Firma szybko pozyskała inwestorów, którzy zapewnili jej dynamiczny rozwój w branży i pozwolili nawiązać współpracę z największymi graczami na rynku turystycznym.

W 2017 roku Kiwi został uznany za najszybciej rozwijającą się firmę z branży technologicznej w konkursie „Deloitte’s Technology Fast 50 Central Europe”. W tym samym roku, a także rok później serwis otrzymał tytuł najlepszego czeskiego startupu według magazynu Forbes.

Niepowtarzalny sukces Kiwi sprawił, że również w Polsce staje się on coraz bardziej popularny. Plusem na jego korzyść jest polska wersja językowa, która znacznie ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie biletów lotniczych.

WARTO WIEDZIEĆ: Inną przydatną wyszukiwarką biletów lotniczych jest Jetradar. Z jej pomocą możesz zarezerwować nie tylko bilety lotnicze, ale także hotel w przystępnej cenie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY