Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychJakie walizki kupić? Jedna wskazówka, dzięki której wybierzesz idealne walizki podróżne

Jakie walizki kupić? Jedna wskazówka, dzięki której wybierzesz idealne walizki podróżne

Mogłoby się wydawać, że zakup walizki to żadna filozofia. Wystarczy przecież dobrać odpowiednią wielkość, sprawdzić jej funkcjonalność, wybrać taką wyposażoną w solidne obrotowe kółka i gotowe. W praktyce jednak walizka wybrana w taki sposób może nie spełnić Twoich oczekiwań. Do wyżej wymienionych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze walizki, musisz jeszcze dorzucić materiał wykonania. To kluczowy element, od którego zależy wytrzymałość oraz komfort użytkowania walizki. W tym artykule dowiesz się, jaki materiał będzie najlepszym wyborem. Dzięki temu z łatwością wybierzesz idealną walizkę. Zapraszamy!

Walizka kabinowa, poręczna walizka czy zestaw walizek – koniecznie sprawdź materiał wykonania!

Przy poszukiwaniach walizki o interesującej Cię pojemności, która będzie posiadała odpowiednią liczbę kieszeni i będzie podobała Ci się wizualnie, bardzo łatwo zapomnieć o najważniejszej sprawie. To materiał, z którego wykonana jest walizka, decyduje o tym, jak długo będzie Ci ona służyć. Dlatego na tworzywo warto zwrócić szczególną uwagę. Na rynku znajdziesz walizki kabinowe wykonane z rozmaitych materiałów. Jednak najczęściej producenci wykorzystują tworzywo ABS i poliwęglan. I to właśnie na tych dwóch materiałach powinieneś się skupić przy poszukiwaniu .

ABS jest twardym tworzywem, które cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy walizek. Dużą rolę w sukcesie tego materiału na rynku bagaży ma niska cena, niska waga oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z wad musimy wspomnieć o małej elastyczności, która sprawia, że walizki wykonane z ABS-u są podatne na pęknięcia przy dużym nacisku. Poza tym ABS nie jest zbytnio odporny na zarysowania. Jeśli zależy Ci na wyglądzie walizki, to zrezygnuj z tych o gładkim wykończeniu – są one szczególnie narażone na łapanie widocznych zarysowań.

Poliwęglan to świetny wybór dla osób, którym zależy na trwałości. Należycie eksploatowana walizka z poliwęglanu bez problemu przetrwa z Tobą kilka kolejnych lat. Wynika to między innymi z wysokiej elastyczności. Ta cecha sprawia, że walizka w momencie dużego nacisku odkształca się, a następnie wraca do pierwotnego kształtu. W ten sposób poliwęglan amortyzuje upadki i inne nieprzyjazne zdarzenia. Mimo takiej trwałości poliwęglan jest wyjątkowo lekki. Taki zestaw właściwości to gwarancja wieloletniego komfortowego użytkowania walizki.

Podsumowanie

Jaka walizka sprawdzi się najlepiej dla Ciebie? Przede wszystkim pamiętaj, że wygląd to nie wszystko. Kiedy zainteresujesz się daną walizką, to od razu sprawdź, z jakiego materiału jest wykonana. Świetnym wyborem będą te wykonane z ABS-u oraz poliwęglanu. Znajdź walizkę dopasowaną do Twoich potrzeb i budżetu wykonaną z jednego z tych dwóch materiałów, a z pewnością będziesz zadowolony z zakupu. Sprawdź sam!

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY