Strona głównaKolumbiaTOP 10: Kolumbia - Atrakcje, które musisz zobaczyć!

TOP 10: Kolumbia – Atrakcje, które musisz zobaczyć!

Kolumbia to kraj Ameryki Południowej, który zazwyczaj nie kojarzy się z wypoczynkiem i turystyką…

Wysoki stopień przestępczości i najbardziej rozwinięty na świecie handel kokainą sprawiają, że wielu ludzi zwyczajnie boi się go odwiedzać. Na szczęście, powolna poprawa sytuacji w państwie przekłada się na wzrost liczby podróżników, którzy decydują się na przyjazd. Wbrew pozorom Kolumbia oferuje bowiem przybyszom sporo atrakcji. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę 10 miejsc, które warto zobaczyć w Kolumbii.

1. Caño Cristaleas

Tak zwana „Rzeka Pięciu Kolorów” sama potrafi zmieniać swoją barwę. Za to zjawisko odpowiedzialne są glony obecne w wodzie. Okres ich największej aktywności przypada na czas od września do listopada. Wtedy też rzeka zmienia kolor na przykład na czerwony, zielony, czy żółty… Co ciekawe, w wodzie nie znajdziemy żadnych ryb. Caño Cristales przepływa przez wspaniały park narodowy Serranía de la Macarena, który również wart jest odwiedzin.

2. Muzeum Złota

Bogota, czyli stolica Kolumbii, oferuje turystom wiele wrażeń. Obowiązkowym punktem na mapie wycieczki po tym mieście powinno być Muzeum Złota, z największą na świecie kolekcją wyrobów z tego kruszcu. Obecnie liczba eksponatów wynosi około 30 tysięcy. Złote przedmioty w większości reprezentują najważniejsze kultury rozwijające się niegdyś w tym obszarze. W muzeum znajdziemy także największy nieoszlifowany szmaragd na świecie.

3. La Candelaria

Stolica Kolumbii, Bogota, to miasto tętniące życiem i oferujące turystom wiele ciekawych, niebanalnych atrakcji
Stolica Kolumbii, Bogota, to miasto tętniące życiem i oferujące turystom wiele ciekawych, niebanalnych atrakcji

Kolejnym miejscem w Bogocie, do którego warto udać się na spacer, jest stara i malownicza dzielnica zwana La Candelaria. Znajduje się w niej wyżej wspomniane muzeum, a także największa biblioteka w Ameryce Łacińskiej – Biblioteca Luis Ángel Arango. La Candelaria pełna jest starych budynków, również tych rządowych i uniwersyteckich. W dzielnicy znajduje się także najważniejszy plac w mieście – Plaza de Bolivar.

4. Muzeum lenistwa

Idealne miejsce dla zmęczonych ciągłym zwiedzaniem turystów i zarazem jedno z najbardziej oryginalnych miejsc w Kolumbii. W tym muzeum w Bogocie goście mogą uciąć sobie drzemkę i to w dodatku  na jednym z eksponatów! W muzeum znajduje się bowiem wszystko, co kojarzy się z odpoczynkiem, czyli łóżka, sofy, fotele i włączone telewizory…

5. Catedral de Sal

Kościół rzymskokatolicki położony 200 metrów pod ziemią w kopalni soli. Katedra, która jest częścią większego kompleksu, jest obecnie bardzo ważnym miejscem turystycznym i celem wielu pielgrzymek. Co ciekawe, nie ma ona swojego biskupa i nie posiada żadnego oficjalnego statusu katedry. Niemniej jednak, miejsce cieszy się tak wielką popularnością, że w każdą niedzielę potrafi przyciągnąć do 3000 osób.

6. Cartagena

Cartagena, Kolumbia
Cartagena, Kolumbia

Cartagena de Indias urzeka swym przepięknym starym miastem – pełnym kolonialnych placów, ulic i budynków. Prawdopodobnie najładniejszym z nich jest Plaza de Bolivar. Będąc w Cartagenie na pewno warto odwiedzić położony niedaleko miasta Castillo de San Felipe de Barajas – największą fortyfikację zbudowaną przez kolonizatorów. Cartagena de Indias jest również corocznym gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego poświęconego kinu iberoamerykańskiemu.

7. Medellín

Niegdyś najbardziej niebezpieczne miasto świata i stolica słynnego narkotykowego kartelu. Dziś, coraz więcej turystów niezrażonych nieciekawą opinią Medellín, odwiedza to drugie co do wielkości miasto w Kolumbii, chociażby ze względu na jego wyjątkowy klimat i ciekawą wapienną zabudowę. W mieście odbywa się również Feria de las flores, czyli festiwal kwiatów.

8. Trójkąt kawowy

Chociaż Kolumbia powszechnie kojarzona jest z kokainą, nie należy zapominać, że jest również światowym producentem kawy. Będąc w tym kraju, należy udać się do tak zwanego „Trójkąta kawowego”, skąd pochodzi kawa, która przez wielu uznawana jest za najlepszą na świecie. Można tam nie tylko zobaczyć proces powstawania tego napoju, ale także rozkoszować się niesamowitą przyrodą dookoła – region obfituje w parki rozrywki, ogrody zoologiczne i botaniczne.

9. Wyspy i plaże

Wyspa Andrés na Morzu Karaibskim
Wyspa Andrés na Morzu Karaibskim

Kolumbia to kraj o wyjątkowym położeniu – jej brzegi opływa zarówno Pacyfik, jak i Morze Karaibskie. Jest to rejon stworzony nie tylko do aktywnego wypoczynku, ale także do błogiego relaksu. Wszyscy amatorzy rajskich plaż z pewnością znajdą dla siebie dogodne miejsce na którejś z kilku tropikalnych wysp należących do Kolumbii – do wyboru jest 1600 km plaż nad Oceanem Atlantyckim i 1300 km nad Morzem Karaibskim! Jednym z najbardziej polecanych miejsc jest Narodowy Park Tayrona – połączenie kilku rajskich wysp i amazońskiej dżungli.

10. Przyroda

Kolumbia to również tereny pełne niesamowitej przyrody. W granicach tego kraju leżą Andy, dżungla amazońska i rzeka Orinoko! Kolumbia posiada drugą najbardziej bogatą florę i faunę na świecie, zaraz po Brazylii.  Kraj leży w kilku strefach klimatycznych i w związku z tym ma bardzo zróżnicowany krajobraz – natkniemy się tu nie tylko na wyżej wspomniane tropikalne plaże, dżunglę, wysokie góry, rwące rzeki, ale także na pustynię, czy wulkany. Wszystko to czyni Kolumbię niezwykle atrakcyjnym krajem, także pod względem przyrodniczym.

Odkryj Kolumbię

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Kolumbia jest piękna i naprawdę warto ją odwiedzić. Byliśmy tam z New Poland, bo chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Nie zdarzyła nam się ani jedna naprawdę niebezpieczna sytuacja.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.