Strona głównaPeruPeru - Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca

Peru – Atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca

Peru – jeden z najpiękniejszych krajów Ameryki Południowej, kolebka starożytnej cywilizacji Inków.

Cechą charakterystyczną jest nie tylko niezliczona ilość zabytków, ale także zapierające dech w piersiach górskie widoki, przemili ludzie i wspaniała kultura. Wszystko to razem sprawia, że Peru jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części świata, także przez Polaków. Poznaj 10 atrakcji Peru, które koniecznie musisz zobaczyć, będąc w tym kraju.

Machu Picchu

Machu Picchu - Zaginione Miasto Inków
Atrakcje Peru: Machu Picchu – Zaginione Miasto Inków

Obowiązkowy punkt wycieczek dla wszystkich, którzy kiedykolwiek znajdą się w Peru. Najlepiej zachowane miasto Inków, zaliczane do 7 Nowych Cudów Świata. Machu Picchu położone jest wysoko w Andach, dzięki czemu nie zostało nigdy odkryte przez hiszpańskich konkwistadorów. W kompleksie znajdziemy świątynie, budynki mieszkalne, a nawet wieżę i obserwatorium.

Rezerwuj wycieczkę na Machu Picchu na GetYourGuide

Nazca

Atrakcje Peru: Rysunki z Nazca
Atrakcje Peru: Tajemnicze rysunki z Nazca

Nazca to miejsce, w którym znajdziemy najprawdopodobniej najdziwniejsze i najbardziej tajemnicze rysunki na świecie. Wielki płaskowyż pokryty setkami linii, które układają się w kształt zwierząt, ludzi lub dziwnych kształtów od lat spędza sen z powiek naukowcom. Istnieje wiele teorii spiskowych, które mówią, że rysunki z Nazca zostały stworzone przez kosmitów. Tajemnicze malowidła najlepiej ogląda się z lotu ptaka.

Rezerwuj wycieczkę do Nazca na GetYourGuide

Lima

Architektura Limy
Atrakcje Peru: Architektura Limy

Lima, czyli stolica Peru, to miasto obfitujące w wiele atrakcji. Będąc tam, koniecznie musimy udać się na Plaza de Armas, wokół którego zlokalizowanych jest kilka zabytków. Warte odwiedzenia są również Katedra (zbudowana na zlecenia Pizarra), Pałac Gubernatora, czy Arcybiskupa, a także Muzeum Narodowe i Muzeum Złota.

Rezerwuj wycieczkę po Limie na GetYourGuide

Kanion Colca

Peru Atrakcje: Tarasowe pola uprawne w kanionie Colca
Peru Atrakcje: Tarasowe pola uprawne w kanionie Colca

Kanion uznawany przez wielu za najgłębszy na świecie, znajduje się 100 km od miasta Arequipa. Swoim wyglądem przypomina Księżyc – na dnie nie występuje bowiem żadna roślinność. Kanion Colca jako pierwsi spenetrowali Polacy.

Rezerwuj wycieczkę do Kanionu Colca na GetYourGuide

Cuzco

Nazwa miasta w języku keczua oznacza dosłownie „pępek świata”. Cuzco było bowiem niegdyś stolicą Imperium Inków. Miasto stanowi świetną bazę wypadową do zwiedzania wielu bardzo ważnych miejsc Peru, takich jak Machu Picchu, Święta Dolina Inków, czy twierdza Sacsayhuaman.

Rezerwuj wycieczkę po Cuzco na GetYourGuide

Chan Chan

Chan Chan to największe miasto z okresu epoki prekolumbijskiej na całym kontynencie i zarazem stolica Chimú, cywilizacji podbitej później przez Inków. Miasto położone jest na pustyni, a budynki zbudowane są z glinianej cegły, która następnie schła na słońcu. Budowle są pokryte niezliczoną ilością ornamentów przedstawiających ptaki i morskie zwierzęta.

Trujillo

Trujillo to trzecie co do wielkości miasto Peru, a także kolebka dawnych cywilizacji: Moche i Chimu. W mieście znajdziemy dużą ilość zabytków związanych z ich kulturą. Trujillo słynie także z pięknych plaż i licznych wydarzeń kulturalnych.

Jezioro Titicaca

Peru Atrakcje: Jezioro Titicaca
Peru Atrakcje: Jezioro Titicaca

Titicaca to trzecie największe jezioro Ameryki Południowej, a zarazem część granicy między Peru i Boliwią. Najpopularniejszą atrakcję turystyczną stanowią wyspy, (a w szczególności Wyspa Słońca) zamieszkane przez Indian. Na wyspach można także odnaleźć liczne budowle z okresu inkaskiego.

Rezerwuj wycieczkę do Jeziora Titicaca na GetYourGuide

Arequipa

Peru Atrakcje: Dolina Arequipa - widok na miasto z Sachaca z wulkanem El Misti w tle
Peru Atrakcje: Dolina Arequipa – widok na miasto z Sachaca z wulkanem El Misti w tle

Miasto otoczone trzema wulkanami. Obecność perłowych skał wulkanicznych i wielu białych domów sprawia, że Arequipa jest zwane również „Białym Miastem”. Miejscowość obfituje w piękne widoki, budynki architektury kolonialnej oraz to co najbardziej dla niego charakterystyczne – ogromnej ilości mostów.

Rezerwuj wycieczkę do Arequipy na GetYourGuide

Iquitos

Największy port na Amazonce – miasto, do którego można dotrzeć wyłącznie drogą powietrzną lub wodną. Najważniejszym zabytkiem w mieście jest tak zwany Żelazny Dom, zaprojektowany przez Gustava Eiffela. Oprócz tego w Iquitos można podziwiać liczne budynki architektury kolonialnej. Co ciekawe, w tym mieście nie trzeba również płacić podatków, bowiem nie podlega ono oficjalnej władzy państwowej.

Rezerwuj wycieczkę do Iquitos na GetYourGuide

Odkryj Peru

Paulina Roszkowska
Paulina Roszkowska
Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY