Strona głównaPeruWyspy Palomino

Wyspy Palomino

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Te maleńkie wysepki są królestwem uchatek patagońskich, zwanych również lwami morskimi. Odwiedzający mają unikalną możliwość, aby popływać w ich towarzystwie pod czujnym okiem instruktora.  

Wyspy Palomino położone są na Oceanie Spokojnym w pobliżu miasta portowego Callao, które graniczy z Limą. Od północy sąsiadują z największą peruwiańską wyspą – San Lorenzo. Ze względu na swoje bogactwo przyrodnicze Wyspy Palomino zostały objęte ochroną przez peruwiańskie władze. W ich najwyższej części znajduje się zabytkowa latarnia morska, która niegdyś służyła podróżującym jako ważny punkt orientacyjny.

WARTO WIEDZIEĆ: Na Wyspach Palomino nie osiedlili się na stałe żadni ludzie.

Fauna na Wyspach Palomino

Skaliste wyspy Palomino w Peru zamieszkuje wiele gatunków zwierząt
Skaliste Wyspy Palomino w Peru zamieszkuje wiele gatunków zwierząt

Wyspy Palomino zamieszkują różne gatunki ptaków, a na szczególną uwagę zasługują mewy, kormorany peruwiańskie, głuptaki peruwiańskie, pelikany, rybitwy wąsate oraz zagrożone wyginięciem pingwiny Humboldta.

Jednak największą popularność miejsce to zawdzięcza uchatkom patagońskim, których tamtejszą populację badacze szacują na około 10 tysięcy. Lwy morskie uwielbiają chłodne wody Oceanu Spokojnego, które dostarczają im pożywienia w postaci ryb.

Rejs na Wyspy Palomino i pływanie z lwami morskimi

Najpopularniejszą bazą wypadową na Wyspy Palomino jest miasto Callao. Podczas kilkugodzinnego rejsu po Oceanie Spokojnym mamy szansę podziwiania dzikiej przyrody. Wybierając się w podróż, warto zabrać ze sobą ciepłą odzież, nawet jeśli w porcie panuje przyjemna temperatura.

Głębokość wody w tym rejonie wynosi średnio 20 metrów. Na Wyspach Palomino (w przeciwieństwie do Wysp Ballestas) dozwolone jest pływanie z uchatkami patagońskimi. Musimy mieć jednak na uwadze, że należy szanować przestrzeń tych zwierząt i nie zbliżać się do nich, chyba że same to zrobią.

CIEKAWOSTKA: Uchatki często mylone są z fokami. Od innych płetwonogich odróżnia je większa zdolność do poruszania się po lądzie oraz posiadanie drobnych małżowin usznych.

Informacje praktyczne

  

Pozostałe atrakcje w Peru

RodzajNazwa
Atrakcje i zabytkiMachu Picchu, Święta Dolina Inków, Ruiny Sacsayhuaman, Laguna Humantay, Yucay Museo de Cultura Viva, Dzielnica San Blas w Cuzco, Góry Palcoyo, Kopalnia soli w Maras, Laguna Huaypo, Stanowisko archeologiczne Pachacámac, Góra Huayna Picchu, Jezioro Titicaca, Tęczowa góra Vinicunca, Kanion Colca, Rysunki z Nazca, Katedra w Cuzco, Muzeum Złota i Broni w Limie
Miasta i wyspyLima, Cuzco, Wyspy Palomino, Wyspy Ballestas, Wyspa Amantani, 
 

Podstawowe informacje o Peru

Stolica:Lima
Język:Hiszpański
Waluta:Nowy Sol Peruwiański (SOL)
Religia:Katolicyzm

 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne