Strona głównaPeruAtrakcje w PeruMuzeum złota i broni w Limie

Muzeum złota i broni w Limie

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Muzeum złota i broni w Limie stanowi prawdziwą gratkę dla pasjonatów jubilerstwa oraz militariów. Poniżej znajduje się garść informacji i ciekawostek dotyczących muzeum położonego na obrzeżach stolicy Peru.

Muzeum złota i broni w Limie (hiszp. Museo Oro del Perú y Armas del Mundo) zostało założone przez Miguela Mujica Gallo – peruwiańskiego biznesmena i polityka. Wielkie zamiłowanie do polowań sprawiło, że dyplomata nabył początkowo kilka zabytkowych broni. Jednak to dopiero złoty ceremonialny nóż z czasów prekolumbijskich (zwany też „tumi”) zainspirował go do powiększenia zbiorów oraz podzielenia się ze światem imponującą kolekcją. W ten sposób Miguel Mujica Gallo pragnął również wyrazić swoje oddanie krajowi.

Aktualnie muzeum liczy ponad 20 tysięcy cennych artefaktów, a jego bogata kolekcja przyciąga miłośników militariów z całego świata.

Skarby z Muzeum złota w Limie

W gablotach Muzeum złota (hiszp. Museo Oro del Perú) prezentowane są prace jubilerów na przestrzeni kilku stuleci. Możemy podziwiać tam między innymi insygnia władców, noże ceremonialne, naczynia, maski, instrumenty muzyczne, bogatą kolekcję biżuterii oraz liczne figurki zwierząt i ludzi.

Poza tymi dziełami sztuki, w Muzeum złota i broni w Limie odnajdziemy również narzędzia, które służyły niegdyś do wydobywania metali, a także obróbki metalurgicznej i jubilerskiej. Wszystkie artefakty pochodzą z prekolumbijskich cywilizacji. Mowa tutaj o Inkach, Moche, Recuay, Vicús, Wari czy Lambayeque.

Eksponaty z Muzeum broni w Limie

Skoncentrujmy się teraz na Muzeum broni (hiszp. Museo Armas del Mundo). Napotkamy tam zabytkowe miecze, sztylety, włócznie, rewolwery, pistolety oraz wiele innych pamiątek po znanych postaciach historycznych nie tylko z Peru, ale też z innych miejsc na świecie. 

Do najbardziej wyróżniających się eksponatów należy zaliczyć: 

  • XIX-wieczną szachownicę z kości słoniowej Simona Bolivara – polityka i dowódcy wojskowego, a także bohatera wojen z Hiszpanią o niepodległość krajów Ameryki Południowej,
  • XVI-wieczny miecz z pozłacaną rękojeścią, którym władał Francisco Pizarro – hiszpański konkwistador i zdobywca Peru,
  • pozłacaną szpadę należącą niegdyś do Napoleona Bonaparte – męża stanu, dowódcy wojskowego, cesarza Francji oraz króla Włoch,
  • rewolwer Piotra II – ostatniego cesarza Brazylii.

Informacje praktyczne

  • Bilety wstępu do Muzeum złota i broni w Limie najlepiej kupić z wyprzedzeniem. Unikniesz wówczas stania w długiej kolejce oraz ominie Cię ryzyko, że wszystkie bilety zostały wyprzedane.
  • Adres: Jr. Alonso de Molina 1100, Santiago de Surco 15023, Peru
  • Godziny otwarcia: od poniedziałku do niedzieli w godz 10:00-16:30
  • Kup bilety na Tiqets
  

Pozostałe atrakcje w Peru

RodzajNazwa
Atrakcje i zabytkiMachu Picchu, Święta Dolina Inków, Ruiny Sacsayhuaman, Laguna Humantay, Yucay Museo de Cultura Viva, Dzielnica San Blas w Cuzco, Góry Palcoyo, Kopalnia soli w Maras, Laguna Huaypo, Stanowisko archeologiczne Pachacámac, Góra Huayna Picchu, Jezioro Titicaca, Tęczowa góra Vinicunca, Kanion Colca, Rysunki z Nazca, Katedra w Cuzco, Muzeum Złota i Broni w Limie
Miasta i wyspyLima, Cuzco, Wyspy Palomino, Wyspy Ballestas, Wyspa Amantani, 
 

Podstawowe informacje o Peru

Stolica:Lima
Język:Hiszpański
Waluta:Nowy Sol Peruwiański (SOL)
Religia:Katolicyzm

 
- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne