Strona głównaDominikanaPunta Cana - Karaibski raj na Ziemi

Punta Cana – Karaibski raj na Ziemi

Plaże usypane białym piaskiem, turkusowa woda i wyrastające pośród tego wszystkiego palmy kokosowe. Klimat jak z odległych pocztówek, bo zabieram Was na Karaiby!

Punta Cana to najpopularniejszy region turystyczny w Republice Dominikany. Mówi się, że właśnie tutaj znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na wyspie. Ale o plażach później. Na początek skupmy się na atrakcjach, bo jest ich tutaj całkiem sporo!

Rancho Palmeras Eco Park

Ten niezwykły park ekologiczny ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Zjazdy tyrolką, wycieczki samochodami typu buggy, jazda konna i oczywiście piękne krajobrazy. To tylko namiastka tego, co czeka Cię w Rancho Palmeras Eco Park. Wizyta tutaj to doskonały pomysł na całodzienną atrakcję dla całej rodziny. Podczas wycieczki możesz odwiedzić także plantację tytoniu oraz dowiedzieć się więcej o technikach jego przetwarzania.

Zabawy i rejsy z delfinami

Swoje marzenia o pływaniu z delfinami i lwami morskimi możesz spełnić w Dolphin Explorer Center. Te przyjazne zwierzęta nauczą Cię swoich zabaw i sztuczek wodnych. Nie musisz nawet umieć pływać! Co więcej, z atrakcji mogą skorzystać już kilkuletnie dzieci (pod opieką dorosłych).

Delfiny w Punta Cana
Delfiny w Punta Cana

Oczywiście nie jest to jedyna atrakcja z delfinami w roli głównej. W Punta Cana organizowane są wycieczki katamaranem, podczas których możesz obserwować te zwierzęta w ich naturalnym środowisku życia. Niektóre z takich wycieczek znajdziesz poniżej:

Wioska Flintstonów!

Bardzo popularną atrakcją turystyczną w Punta Cana są wycieczki samochodami typu Buggies. W samym sercu Bavaró możesz przejechać się jednym z nich i odwiedzić jaskinię Flintstonów ;). Na 10 km trasy czeka Cię przejazd przez tradycyjne wioski dominikańskie, degustacja lokalnej kawy, wizyta w jaskini i spotkanie z postaciami z The Flintstones.

Park rozrywki Manati Park

Ten park rozrywki to obowiązkowa pozycja dla osób podróżujących z dziećmi. Wnętrze Manati Park kryje największą kolekcję zwierząt w kraju. Jest ich tu ponad 150 gatunków! Prawdziwą atrakcją jest jednak nie tylko możliwość zobaczenia ich w jednym miejscu, ale także specjalne pokazy delfinów, lwów morskich, papug, a nawet koni. Niektóre zwierzęta najmłodsi mogą także pogłaskać lub nakarmić.

Na dodatkową uwagę zasługuje też to, że cały Manati Park jest stylizowany na wioskę Indian Taino. Dzięki temu zwiedzający mogą przy okazji dowiedzieć się ciekawostek na temat rdzennych mieszkańców wyspy.

Klub Coco Bongo

Klub? Dyskoteka? Teatr? Trudno jednym słowem nazwać to miejsce. Coco Bongo to najlepsza imprezowa miejscówka w Punta Cana! Dorośli mogą bawić się tutaj podczas różnego rodzaju show, które za każdym razem jest inne. Jeśli jesteś w stanie wyobrazić sobie połączenie dyskoteki z występami teatralnymi, cyrkowymi akrobacjami i talent show, to właśnie to czeka Cię w Coco Bongo!

Wyspa Saona

Saona - Wyspa mlekiem (kokosowym) i rumem płynąca!
Saona – Wyspa mlekiem (kokosowym) i rumem płynąca!

Wyspę Saona (pow. 117 km2) co roku odwiedza blisko milion turystów. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim dziewiczym krajobrazom. Na wyspie obowiązuje zakaz budowy hoteli, a cały jej teren znajduje się pod ochroną i jest częścią Parku Narodowego Cotubanamá (inna nazwa: Parque Nacional del Este). Piękno przyrodnicze Saony jest często doceniane przez filmowców oraz branżę reklamową. Czy wiesz, że to właśnie Saona stanowiła tło filmowe dawnych reklam batoników Bounty? 🙂

Rejsy na wyspę Saona odbywają się m.in. z Punta Cana, La Romana oraz Bayahibe. Jeśli zależy Ci na komfortowych warunkach podróży, zamiast wycieczki motorówką, wybierz rejs katamaranem.

Plaże w Punta Cana

Plaże Punta Cana oblewane są przez fale Morza Karaibskiego i Ocean Atlantycki. Nie ma co ukrywać – to właściwie najlepsza atrakcja w tej części wyspy, a dla wielu osób główny powód wizyty w Dominikanie.

Playa Bávaro

Playa Bávaro
Playa Bávaro

Najpopularniejsza plaża Dominikany. To tutaj możesz opalać się pod wysokimi palmami kokosowymi (uwaga na spadające kokosy! :)). Bavaro Beach doskonale nadaje się do nurkowania, żeglowania, rejsów motorówką i katamaranem. Wiele tego typu atrakcji możesz zarezerwować na tej stronie.

Playa Blanca

Playa Blanca
Playa Blanca

Charakterystyczną cechą tej plaży jest niesamowicie biały piasek (stąd też nazwa Biała Plaża). W przeciwieństwie do kilku innych plaż na Punta Cana, Playa Blanca jest otwarta zarówno dla turystów, jak i dla mieszkańców. W weekendy bywa tu tłoczno, jednak w dni robocze na plaży robi się dużo spokojniej.

Macao Beach

Punta Cana zachwyca rajskimi widokami i niesamowitym, karaibskim klimatem
Punta Cana zachwyca rajskimi widokami i niesamowitym, karaibskim klimatem

To idealne miejsce dla surferów i osób, które chciałyby po raz pierwszy spróbować swoich sił w tym sporcie. Plaża Macao znajduje się zaledwie 30 min od Bavaró Beach. W okolicy nie znajdziesz jednak kurortów all inclusive, a wśród plażowiczów równie dużo jest turystów, co mieszkańców.

Playa Juanillo

Playa Juanillo
Playa Juanillo

To kolejna urocza plaża na Punta Cana, która jest szczególnie popularna wśród turystów pobliskich kurortów all inclusive. Podobnie jak na kilku innych plażach w Punta Cana, Playa Juanillo usypana jest jaskrawo białym piaskiem, a uroku dodają jej powyginane od wiatru palmy kokosowe. Klasyczny karaibski krajobraz :).

Playa Arena Gorda

Widoki Punta Cany zadowolą nawet najwytrawniejszych plażowiczów
Widoki Punta Cany zadowolą nawet najwytrawniejszych plażowiczów

Ta plaża polecana jest rodzinom z dziećmi. Choć turystów prawie nigdy tu nie brakuje, to rekompensatą jest jej szerokość i spokojne wody. Doskonałe miejsce, by zapewnić maluchom bezpieczną rozrywkę, a sobie – relaks na plaży.

Playa Uvero Alto

Mniej popularna wśród turystów, a dzięki temu uznawana za najspokojniejszą w Punta Cana. Jeśli szukasz ciszy i relaksu, to na Playa Uvero Alto zdecydowanie go znajdziesz nawet w szczycie sezonu. Plaża jest też polecana surferom.

Transfer z lotniska lub wynajem samochodu

Aby dotrzeć z lotniska Punta Cana International Airport do hotelu, możesz zarezerwować płatny transfer na tej stronie. Jeśli planujesz zwiedzić różne części Dominikany, polecam wynajem samochodu. Podróżując w większej grupie lub z dziećmi, wynajem auta jest często najbardziej ekonomiczną i wygodną formą poruszania się po wyspie.

Odkryj Dominikanę

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY