TOP 10: Hiszpańscy Youtuberzy

Ten artykuł nie będzie o nauczycielach języka hiszpańskiego. Nie licz na to, że znajdziesz tu też linki do wideo lekcji. Nie tym razem!

Jeśli śledzisz regularnie nasz serwis, to pewnie znasz moje zdanie na temat skutecznej nauki języka. Chodzi oczywiście o spędzanie z nim jak największej ilości czasu. Można to robić na wiele sposobów, ale tym razem skupię się tylko na Youtubie.

Na początek mały rachunek sumienia. Ile czasu spędzasz na oglądaniu kanałów na Youtube? Jeśli podobnie jak ja zajmuje Ci to co najmniej 15 minut dziennie, to tygodniowo mamy na swoim koncie 2 godziny w najpopularniejszym serwisie wideo na świecie.

Jak to się ma do nauki hiszpańskiego? Wystarczy, że przynajmniej część kanałów, które oglądasz (oczywiście im więcej tym lepiej!) będzie prowadzona przez hiszpańskojęzycznych Youtuberów. Nie chodzi o osoby, które miałyby Cię uczyć języka. Chodzi o „zwykłych ludzi”, którzy po prostu prowadzą ciekawe kanały, subskrybowane przez miliony osób!

Pytanie, którzy hiszpańscy youtuberzy są warci oglądania… Istnieje co najmniej kilka tysięcy kanałów hiszpańskojęzycznych, które mogą porwać Cię, czy to ze względu na tematykę, czy też osobowość prowadzących. Ja zebrałam poniżej kilka z nich, które cieszą się ogromną popularnością w Internecie i w moim odczuciu mogą zainteresować także Ciebie.

1. Hola Soy German

To jeden z najpopularniejszych Youtuberów na świecie! Jego kanał subskrybuje ponad 20 mln. osób, czyli mniej więcej tyle, co połowa populacji Polski. Jego filmy są krótkie za to BAAARDZO zabawne :). Choć osoby dopiero rozpoczynające naukę języka mogą mieć problem ze zrozumieniem, to wiele rzeczy można wywnioskować z samego kontekstu.

2. El Smosh

W oryginale jest to anglojęzyczny kanał komediowy Smosh. El Smosh to jego hiszpańska wersja. Dużym plusem jest to, że filmiki El Smosh są na tyle wyraźnie tłumaczone, że przy wystarczającym zasobie słownictwa będą zrozumiałe nawet dla osób początkujących. Co więcej, wiele z filmów jest dostępnych zarówno w wersji hiszpańsko- jak i anglojęzycznej, co może być ułatwieniem dla osób, które znają dobrze angielski.

3. Clevver Teve

Ten kanał trudno określić jednym zdaniem. Z jednej strony znajdziesz tu mniej lub bardziej wiarygodne plotki dotyczące gwiazd. Z drugiej strony – pełno tu zabawnych przeróbek fragmentów filmów, trailerów i ciekawostek z show-biznesu.

4. Yuya

Yuya to idealna propozycja w kwestiach dotyczących urody, mody, jedzenia i… mopsów! Wszystkie filmiki mają charakter, który określiłabym jako „słitaśny”, ale przecież 15 mln subskrybentów nie może się mylić :).

5. Caelike

Ta Youtuberka z wielkim dystansem i w charakterystycznym dla siebie komediowym stylu opowiada o modzie, urodzie i zwykłej codzienności. Jej krótkie filmiki są tak hipnotyzujące, że momentami trudno się od nich oderwać!

6. Hey It’s Priscilla

Tematyka tego kanału może zachwycić szczególnie panie! Przepisy kulinarne, decoupage, makijaże, fryzury i moda – wszystko to znajdziesz na kanale Hey It’s Priscilla. Entuzjazm Youtuberki i jej nieodłączny uśmiech potrafią zarazić nawet największych melancholików.

7. Paperpop

Kolejny genialny kanał z przepisami kulinarnymi i DIY! W większości materiałów wideo znajdują się także nazwy poszczególnych składników potraw (lub elementów do DIY), dzięki czemu nauka hiszpańskiego może być jeszcze bardziej efektywna.

8. Mis Pastelitos

Jeśli akurat jesteś na diecie, lepiej omijaj ten kanał szerokim łukiem. To propozycja idealna dla łasuchów, którzy lubią odkrywać nietypowe przepisy na ciasta, ciasteczka, torty i generalnie – wszystko, co słodkie! Do tego ta urzekająca retro kuchnia w tle… <3

9. El Rubius OMG

To jeden z najbardziej znanych hiszpańskich Youtuberów, który w środowisku graczy jest niemal ikoną tego serwisu. Obecnie na jego kanale znajdziesz nie tylko wideo dotyczące gier, ale także wiele innych zabawnych filmów, które tak naprawdę trudno jest zaszufladkować w jednoznaczne kategorie.

10. KevinKarlayLaBanda

Na tym kanale znajdziesz całą garść coverów wykonanych w języku hiszpańskim! Nie brakuje też piosenek autorskich. Miód dla ucha!

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

4 KOMENTARZE

 1. No myślałem bardziej o czymś genialnym typu „z dupy” albo nawet gimperze a tu same jakieś o piosenkach o gotowaniu i o plotkach.
  Co to ma być?! Naprawdę nie ma nic ala nasze genialne śmieszne polskie przemyślenia?
  Zawieziony!
  Esto una pyta broma!

 2. Bardzo przydatny przegląd.
  Może warto zrobić podobne opracowanie z uwzględnieniem bardziej męskich kanałów?
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.