Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiMuzea i galerie sztuki w HiszpaniiMuzeum Banksy'ego w Barcelonie i 2500 m2 sztuki ulicznej

Muzeum Banksy’ego w Barcelonie i 2500 m2 sztuki ulicznej

Picasso? Dali? Gaudi? A może Banksy? Czy wiecie, że to właśnie w Barcelonie znajduje się muzeum jednego z najbardziej tajemniczych i kontrowersyjnych artystów XX i XXI wieku?

Muzeum Banksy’ego w Barcelonie to jedyne takie miejsce w Hiszpanii, gdzie macie okazję zobaczyć ponad 130 prac tego słynnego, brytyjskiego twórcy street-art. Wrażenie robi jednak nie tylko liczba. Wystawa „The world of Banksy” w katalońskim muzeum, to w rzeczy samej podróż przez najwybitniejsze dzieła tego artysty. Wiele z nich odbiło się szerokim echem w świecie sztuki, a inne – na stałe wpisały się w kanon popkultury.

Zwiedzanie Museu Banksy Barcelona

Ekspozycja w Museu Banksy zajmuje powierzchnię 2500 m2 i jest rozlokowana na trzech niezależnych piętrach. Nietrudno się domyślić, że na spokojne oglądnięcie całej wystawy warto zarezerwować kilka godzin. Tym bardziej, że oprócz doskonale znanych i rozpoznawalnych prac, znajdziemy także mnóstwo takich, które dotychczas niekoniecznie przykuwały uwagę mainstreamu, a które wciąż poruszają istotne tematy społeczno-kulturowe.

WARTO WIEDZIEĆ: Prace Banksy’ego możesz podziwiać nie tylko w Barcelonie, ale także w wielu innych muzeach w Europie i na świecie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Kim jest Banksy i gdzie zobaczyć jego sztukę?”.

"Dziewczynka z balonikiem", fot. Museu Banksy Barcelona
„Dziewczynka z balonikiem”, fot. Museu Banksy Barcelona

Informacje praktyczne

Museu Banksy w Barcelonie na mapie

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY