Film “To dla Twojego dobra” (2017)

  2226
  Film “To dla Twojego dobra” (2017)
  Oceń artykuł

  Film "To dla Twojego dobra" (2017) - Hiszpańska komedia // Hispanico.plNa pytanie, czy w kinie trudniej jest widza rozśmieszyć, czy wzruszyć, grająca w filmie Carmen Ruiz odpowiedziała bez chwili wahania: Oczywiście, że rozśmieszyć!

  Film “To dla Twojego dobra” (oryg. tytuł “Es por tu bien”) podejmuje to wyzwanie i stawia sobie za cel nie tylko rozbawić nas do łez, ale i na długo zapisać się w pamięci. W tej zabawnej produkcji możemy zobaczyć prawdziwą śmietankę aktorską, którą wielbiciele hiszpańskiego kina z pewnością kojarzą z wielu innych filmów. Główne role odgrywają bowiem: José Coronado (znany m.in. z filmu “Człowiek o tysiącu twarzy”), Javier Cámara (“Truman”) oraz Roberto Álamo (“Niech Bóg nam wybaczy”). Jeśli natomiast oglądasz hiszpańskie seriale, to być może zainteresuje Cię też fakt, że reżyserem filmu “To dla Twojego dobra” jest Carlos Theron – reżyser serialu “El Barco” (lub w polskiej wersji “Statek”).

  Film “To dla Twojego dobra” – zarys fabuły

  Jaki jest najgorszy dzień w życiu ojca? Oczywiście ten, w którym ukochana córka przedstawia mu narzeczonego. Tak przynajmniej uważają główni bohaterowie filmu “To dla Twojego dobra”. Arturo, Chus i Poli, poznając przyszłych zięciów, zgodnie uznają, że ich wspaniałe córki mają zamiar zmarnować sobie życie z wybrankami swoich serc. Konserwatywny Arturo nie może znieść myśli, że jego przyszły zięć to niepokorny rebeliant, któremu w głowie są jedynie protesty i manifestacje. Chus uważa, że ukochany jego córki to niebieski ptak, który nie dojrzał jeszcze do prawdziwego związku. Poli z kolei w wybranku córki widzi jedynie skaczącego z kwiatka na kwiatek amatora młodszych od siebie kobiet. Ta fala nieszczęść, która spłynęła na bohaterów może zwiastować tylko jedno. Zjednoczenie sił i walkę o to, aby pozbyć się nielubianych narzeczonych raz na zawsze! Kto wygra tę batalię?

  Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 93’
  • Reżyseria: Carlos Therón
  • Scenariusz: Manuel Burque, Josep Gatell
  • Obsada: José Coronado, Javier Cámara, Roberto Álamo, Pilar Castro, Carmen Ruiz, María Pujalte

  Ten film będzie wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

  Jessica Alvaro

  Jessica Alvaro

  Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
  Jessica Alvaro
  avatar