Strona głównaJęzyk hiszpańskiHiszpański OnlineHiszpański online z narzędziem Fluencia

Hiszpański online z narzędziem Fluencia

Na początku samodzielnej nauki języka hiszpańskiego wiele osób boryka się z pytaniem, czy lepiej skupić się na nauce słówek, gramatyki, osłuchaniu się z językiem, czy może na poznaniu kultury Hiszpanii i krajów iberoamerykańskich.

Odpowiedzią na te rozterki jest Fluencia, która łączy w sobie wszystko co powyżej, a nawet trochę więcej. Przyjrzyjmy się bliżej tej aplikacji…

Narzędzie można potraktować, jak interaktywny kurs hiszpański online. Podzielony on jest na 10 poziomów, z czego każdy zawiera 10 posegregowanych tematycznie części, a w każdej z nich średnio 7 lekcji poświęconych konkretnej tematyce. Łącznie daje to ponad 670 lekcji, na które składają się kolejne setki ćwiczeń.

Hiszpański online w aplikacji Fluencia to nie tylko nauka słówek. To co wyróżnia to narzędzie na tle innych, to holistyczne podejście do nauki języka hiszpańskiego. Podczas gdy inne aplikacje skupiają się na ćwiczeniu w szczególności tylko jednej umiejętności (np. na znajomości słówek), Fluencia oferuje swoim użytkownikom bardzo dużą różnorodność. Jest to jedna z niewielu aplikacji, która kładzie nacisk także na poznanie kultury Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych. Cały kurs obfituje też w szereg ciekawostek, których nie sposób szukać w typowych podręcznikach. Dzięki Fluencii zrozumiesz różnorodność języka hiszpańskiego. Zauważysz różnice w wymowie i akcencie, które zmieniają się w zależności od kraju, w którym ten język jest używany. Zrozumiesz genezę wielu słów, dzięki czemu łatwiej je przyswoisz. Poznasz potoczne zwroty, przysłowia, idiomy, regionalne powiedzonka… Mówiąc metaforycznie – to narzędzie to pierwszy krok do poznania filozofii języka hiszpańskiego i poczucia go na własnej skórze.

Żeby nie było tak różowo…

Fluencia niestety nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej. Co prawda responsywna wersja strony jest na tyle intuicyjna, że jej obsługa na telefonie, czy tablecie nie sprawia żadnych problemów. Niemniej problemem może być to, że do wyświetlenia strony zawsze potrzebny jest dostęp do Internetu. To spory minus Fluencii, ponieważ odpowiednio zaprojektowana aplikacja mobilna pozwoliłaby na korzystanie z niej także w wersji offline, co widać po innych tego typu narzędziach np. Quizlet.

Nauka hiszpańskiego online tylko dla osób znających angielski?

Kłopotliwe może być również to, że bez dobrej znajomości języka angielskiego nie będziesz w stanie korzystać z tego narzędzia. Praktycznie wszystkie definicje i wyjaśnienia opisane są w tym języku, co dla niektórych osób może być sporym ograniczeniem.

Ostatnia kwestia to cena. Po zarejestrowaniu się w serwisie otrzymujesz pakiet piętnastu lekcji gratis. Aby mieć nieograniczony dostęp musisz wykupić abonament: miesięczny ($14,95), roczny ($7,95) lub dwuletni ($6,95).

Czy warto? Myślę że tak, ale każdy z Was powinien ocenić to sam. Na pewno warto spróbować. Załóż konto w serwisie, przerób 15 darmowych lekcji i przekonaj się na własnej skórze, czy jest to narzędzie odpowiednie dla Ciebie. W końcu skoro nie masz nic do stracenia, to czemu nie?

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

1 KOMENTARZ

  1. Czy ceny w artykule są poprawne (roczny i dwuletni abonament tańsze od miesięcznego)?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Ćwiczenia dotyczące nauki nowego słownictwa, gramatyki oraz pisowni oceniam najwyżej, ponieważ te umiejętności bez wątpienia będziesz w stanie podszkolić, korzystając z Fluencii. Niżej oceniam możliwość osłuchania się z językiem, ze względu na to, że materiałów do słuchania jest niepowrównywalnie mniej w stosunku do innego contentu zawartego w poszczególnych lekcjach. Ćwiczeń na wymowę Fluencia póki co nie oferuję, w związku z czym ten punkt oceniam najniżej.Hiszpański online z narzędziem Fluencia