Strona głównaJęzyk hiszpańskiHiszpański OnlineNotes in Spanish - Podcasty i nagrania do nauki hiszpańskiego

Notes in Spanish – Podcasty i nagrania do nauki hiszpańskiego

Notes in Spanish to seria kilkuset nagrań audio do nauki języka hiszpańskiego, które w bardzo przystępny sposób pozwolą Ci na osłuchanie się z językiem i naukę słówek.

To co odróżnia Notes in Spanish od tradycyjnych audiokursów, to fakt że nagrania te tworzone są przez parę, która doskonale zna problemy, jakie spotykają osoby uczące się języka hiszpańskiego. Pochodzący z Londynu Ben, przeprowadzając się do Hiszpanii, nie znał ani jednego słowa w języku hiszpańskim! Jego żona Marina to z kolei rodowita mieszkanka Madrytu, która w jasny i przystępny sposób potrafi wyjaśnić nawet najbardziej zawiłe kwestie związane z nauką języka hiszpańskiego.

Największym urokiem nagrań Notes in Spanish jest ich niezwykle naturalny charakter. Nie są to wyuczone lub odczytywane przez lektora teksty z kartki, a prawdziwy żywy język, jaki słyszymy na co dzień. Dodatkowo, to że Ben nie jest Hiszpanem sprawia, że zdarza mu się popełniać błędy językowe typowe dla obcokrajowców. Ich wyłapywanie i korygowanie należy natomiast do zawsze towarzyszącej mu Mariny.

Wszystkie nagrania w wersji audio lub w formie podcastów można słuchać za darmo, korzystając ze strony internetowej Notes in Spanish. Aby jednak móc w pełni wykorzystać tkwiący w nich potencjał, warto także zakupić zestawy transkrypcji dla interesującego nas poziomu (Inspired Beginners, Intermediate, Advanced, Gold). Każda z transkrypcji zawiera tłumaczenie słownictwa i gramatyki, a także dokładnie rozpisany dialog Bena i Mariny w języku hiszpańskim oraz jego tłumaczenie w języku angielskim.

Dlaczego warto?

Notes in Spanish to wiele godzin nagrań, które niezależnie od tego, czy jesteś uczniem, czy nauczycielem, zawsze okażą się pomocne. Patrząc po zainteresowaniu, jakim cieszy się Notes in Spanish (28 milionów pobrań z całego świata!) oraz po tym, że podcasty Bena i Mariny istnieją na rynku już od ponad 10 lat, niewiele osób trzeba przekonywać do tego, że dla takiego źródła wiedzy nie ma obecnie alternatywy.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY