Strona głównaKraje iberoamerykańskieMeksykXimena Sariñana i jej przepis na sukces

Ximena Sariñana i jej przepis na sukces

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Urodziła się 20 października 1985 r. w Guadalajarze (Meksyk). Ma na swoim koncie trzy studyjne albumy i siedem singli.

Wzięła udział w kilkunastu produkcjach filmowych, a w meksykańskiej wersji Mam Talent (Mexico tiene talento) od 2014 r. występuje w roli jury. Jak to możliwe, że dwudziestodziewięciolatka zdążyła zrobić w swoim życiu tak wiele? Poznajcie Ximenę Sariñanę – kobietę stworzoną do odnoszenia sukcesu.

W wieku dwóch lat Ximena wzięła udział w koncercie Elli Fitzgerald. Jak sama mówi był to przełomowy moment w jej życiu, ponieważ od tego rozpoczęła się jej przygoda z muzyką. Wkrótce potem do grona jej ulubionych artystów dołączyli Paul Simon oraz Tracy Chapman. Mając siedem lat Ximena zaczęła brać lekcje śpiewu oraz gry na fortepianie, co zaowocowało w przyszłych latach.

Ximena Sariñana na szklanym ekranie

Mimo swojego ogromnego talentu muzycznego i charakterystycznej barwy głosu, to nie od muzyki, a od produkcji filmowych rozpoczęła się kariera tej artystki. W wieku zaledwie dziewięciu lat po raz pierwszy wystąpiła w filmie (Hasta morir) reżyserowanym przez jej ojca. Dwa lata później wcieliła się w rolę Marieli w popularnej telenoweli Luz Clarita. Swój udział Ximena miała także w dwóch innych telenowelach – María Isabel (jako Rosa Isela) i Gotita de amor (jako Enriqueta).

Poza telenowelami artystka grała także w wielu pełno- i krótkometrażowych filmach, z czego najbardziej znane to: El Segundo AireNiñas Mal, Amar Te Duele oraz Dos abrazos. Za ten ostatni Ximena otrzymała nagrodę za Najlepszą Rolę Kobiecą podczas 38. edycji rozdania Nagród Diosas de Plata. Ostatni pełnometrażowy film, w którym występowała aktorka to Enemigos Intimos reżyserowany przez jej brata, Sebastiana.

Dorobek muzyczny

Początki muzycznej kariery artystki sięgają 2002 r. Wówczas skomponowała trzy utwory do ścieżki dźwiękowej filmu Amar Te Duele. Nieco później w roli wokalistki występowała wraz z zespołem Feliz No Cumpleaños. Była to meksykańska grupa reprezentująca takie style muzyczne jak funk, jazz i pop-rock. Uwagę odbiorców Sariñana przyciągnęła jednak przede wszystkim coverem El Triste, oryginalnie wykonywanym przez ikonę mesykańskiej muzyki – José José.

Swój pierwszy album, Mediocre piosenkarka wydała w lutym 2008 roku. Co ciekawe był on nagrywany w trzech różnych miastach – Buenos Aires, Argentynie i Urugwaju. Większość piosenek na płycie została napisana przez samą Ximenę. Już miesiąc po premierze płyta pokryła się Złotem (ponad 50 000 sprzedanych egzemplarzy). Wkrótce potem była i Platyna (ponad 80 000 sprzedanych płyt). Album zyskał uznanie krytyków i publiczności zarówno w Ameryce Łacińskiej, jak i w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku był także nominowany do Latynoskiej Nagrody Grammy w kategoriach Najlepszy Nowy Artysta i Najlepsza Piosenka Alternatywna.

Drugi album zatytułowany po prostu Ximena Sariñana artystka wydała w listopadzie 2009 roku. Płyta została nagrana prawie w całości po angielsku – znalazła się na niej tylko jedna piosenka w języku hiszpańskim, Tú y yo. Krążek ten niestety nie przyniósł artystce takiego rozgłosu, jak jego poprzednik.

Na swojej ostatniej płycie (No todo lo puedes dar) wokalistka wróciła do korzeni, nagrywając ją w całości w języku hiszpańskim. To z tego albumu pochodzi między innymi znana piosenka Sin ti no puede estar tan mal.

Ximena Sariñana to uosobienie współczesnej, dążącej do celu kobiety. Młoda, piękna i utalentowana artystka zdobywa serca kolejnych fanów, a dla wielu z nich jest wręcz wzorem do naśladowania. Podczas gdy większość ludzi stara się, jak najlepiej optymalizować swój czas, by zrobić w życiu jak najwięcej – ona po prostu robi to,31 co kocha najbardziej. Być może to właśnie pasja i ogromne serce do tego co robimy jest prawdziwym kluczem do szczęścia i spełnienia? Tak czy inaczej trzymajmy kciuki za Ximenę i jej kolejne poczynania aktorsko-muzyczne.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne