Strona głównaAtrakcje w HiszpaniiCiekawe miejsca w HiszpaniiCova d’en Xoroi - Najbardziej zjawiskowy klub na Minorce

Cova d’en Xoroi – Najbardziej zjawiskowy klub na Minorce

Mimo że spokojna i refleksyjna, Minorka potrafi zaskoczyć. Nie wierzysz? W takim razie zapraszam Cię w miejsce, które rozwieje Twoje wątpliwości :).

Cova d’en Xoroi (hiszp. Cueva de Xoroi) to jaskinia usytuowana na południowym wybrzeżu Minorki, w miejscowości Cala en Porter. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie to, co dzieje się w jej wnętrzu.

A dzieje się sporo…

Wszystko za sprawą spektakularnego klubu muzycznego, który znajduje się w tym miejscu. W ciągu dnia sprawdzi się on idealnie do podziwiania niesamowitych widoków rozpościerających się na morze. Jaskinia jest bowiem umiejscowiona na stromej ścianie klifu, a jej wnętrze obejmuje kilka poziomów, które są zarazem znakomitymi punktami obserwacyjnymi. Jeszcze większe zaskoczenie czeka Cię nocą. Wtedy to Cova d’en Xoroi zmienia się w prawdopodobnie najpopularniejszą dyskotekę na Minorce. Różne przestrzenie i spektakularny wystrój poszczególnych grot to coś, czego nie znajdziesz w żadnym innym miejscu na wyspie.

A to wciąż nie koniec niespodzianek! Latem, raz w tygodniu w Cova d’en Xoroi organizowana jest Fiesta de la Espuma, czyli po polsku: Piana Party. Cała jaskinia zamienia się wówczas w niemal jedną, wielką wannę.

CIEKAWOSTKA: Nazwa Cova d’en Xoroi (Jaskinia Xoroi) odnosi się do imienia tureckiego pirata imieniem Xoroi, który latami ukrywał się w tym miejscu, żyjąc z kradzieży w pobliskich miasteczkach. Według legendy, kiedy odkryto, że Xoroi ukrywa się w jaskini, wskoczył on do morza i nikt nigdy go już nie widział.

Cova d’en Xoroi – Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia: Klub jest otwarty w miesiącach wiosennych i letnich. Dokładne informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej www.covadenxoroi.com
  • Adres: Carrer de Sa Cova nº 2 07730 Cala en Porter, Alaior – Menorca

Cova d’en Xoroi na mapie

Odkryj Baleary

W archipelagu Balearów znajduje się pięć głównych wysp. Odkryj wszystkie atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia na każdej z nich:

Poznaj wszystkie archipelagi Hiszpanii: Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Wyspy Cies.

Zobacz także: Pogoda na Majorce.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY