Strona głównaHiszpaniaMiasta i miasteczka w HiszpaniiTamariu - Dawna wioska rybacka na Costa Brava

Tamariu – Dawna wioska rybacka na Costa Brava

Po co jechać w Bieszczady, gdy można do Katalonii? 🙂

Tamariu to jedno z wielu uroczych miasteczek na Costa Brava, które z dawnej wioski rybackiej przekształciło się w niewielką turystyczną enklawę. Tutaj czas płynie wolniej, a krajobraz przywodzi na myśl bajeczne zdjęcia z katalogów biur podróży. Czego więcej można chcieć od idealnej wakacyjnej miejscówki? Usytuowane nad Morzem Śródziemnym Tamariu znane jest ze znakomitej plaży (Platja de Tamariu) przyjaznej rodzinom z dziećmi. Wzdłuż niej rozciąga się promenada pełna kafejek i restauracji. A to wszystko na tle zielonych lasów sosnowych, które otaczają całe miasto.

Jeśli interesuje Cię bardziej ustronne miejsce do kąpieli słonecznych, udaj się do zatoczki Cala Pedrosa, która znajduje się między Tamariu a Llafranc. Warto jednak pamiętać, że jest to niewielka i w dodatku kamienista plaża, przez co nie poleca się jej, jeśli podróżujecie z dziećmi.

Atrakcje w Tamariu i okolicy

Tamariu nie posiada zjawiskowych atrakcji turystycznych, jednak chętnie wybierane jest do uprawiania takich sportów wodnych jak nurkowanie, żeglowanie czy kajakarstwo. Tutejsze lasy dobrze sprawdzą się do trekkingu, a plaże zapewnią bezpieczną rozrywkę dzieciom.

Pozytywną wiadomością jest to, że Tamariu stanowi znakomitą bazę wypadową do innych popularnych miast w pobliżu. Należą do nich między innymi:

Tamariu - Miasteczko na Costa Brava
Tamariu – Miasteczko na Costa Brava
  • Llafranc (znajdujące się w odległości 5 km)
  • Palafrugell (5,5 km)
  • Begur (5,5 km)
  • Calella de Palafrugell (8 km)
  • Palamos (14 km)
  • Girona (58 km)
  • Cadaqués (79 km)
  • Barcelona (125 km)

Odkryj Katalonię

Każdy region Hiszpanii dzieli się na prowincje. Ich nazwy często pokrywają się z nazwami głównych miast wchodzących w ich skład. Katalonia dzieli się na cztery prowincje, a każda z nich ma do zaoferowania inne atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca:

Wybrzeża Katalonii: Costa Brava, Costa Dorada, Costa del Maresme, Calella.

Zobacz także: Castells (katalońskie wieże z ludzi), Darmowe atrakcje w Barcelonie, Nawiedzone miejsca w Barcelonie, Pogoda w Barcelonie, Trójkąt Dalego, Girona Temps de Flors, La Tomatina, Tradycja Correfoc, Święto Sant Jordi, Czy warto zwiedzać Barcelonę z przewodnikiem?, Barcelona z dzieckiem, Kulinarne atrakcje w Barcelonie, Ekstremalne atrakcje w Barcelonie.

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY