Strona głównaChileFarellones - Słynny ośrodek narciarski w Chile

Farellones – Słynny ośrodek narciarski w Chile

W tym artykule zapraszam Cię do najstarszego ośrodka narciarskiego w Ameryce Południowej utworzonego już w latach 30. XX wieku.

Farellones to miasteczko i zarazem ośrodek narciarski znajdujący się 36 kilometrów od Santiago. Ulokowany jest w Andach na wysokości 2340 m n.p.m., a sezon narciarski, podobnie jak w przypadku Valle Nevado, trwa tu od czerwca do października. 

WARTO WIEDZIEĆ: W Farellones istniała niegdyś skocznia narciarska! W 1955 roku podczas zawodów „Copa de Oro” John Cress ustanowił jej rekord, który wyniósł 32,5 metra. Niestety, skocznia została zburzona.

Atrakcje turystyczne w Farellones

Ten ośrodek narciarski jest idealny dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi. Równie ciekawe atrakcje przygotowano tam zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, co sprawia, że to miejsce stanowi ciekawą opcję na rodzinne wyprawy.

Jazda na sankach (tradycyjnych i motorowych), jazda na nartach, snowboard, snowtubing, canopying (spacer po linach), oraz przejażdżka kolejką linową, zwaną „Silla Panorámica”, która zapewnia spektakularny widok na okoliczne szczyty Andów – właśnie tak prezentują się atrakcje dla odwiedzających Farellones podczas sezonu zimowego.

Ośrodek narciarski Farellones
Ośrodek narciarski Farellones

Jednak nawet w innych miesiącach ten ośrodek narciarski przyjmuje gości, oferując im takie aktywności jak kolarstwo górskie czy trekking. Działa tam również szkoła narciarska i snowboardowa przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą nabyć lub poszerzyć swoje umiejętności w tych dziedzinach.

Trekking w Farellones
Trekking w Farellones

Czy podczas podróży lubicie poznawać nowe smaki? Jeśli tak, to musicie wiedzieć, że odwiedzając ośrodek, warto skosztować tradycyjnych chilijskich „empanadas” (rodzaj pierożków z farszem), „sopaipillas con pebre” (rodzaj placuszków podawanych z warzywną salsą zwaną „pebre”), czy bezalkoholowego napoju na bazie pszenicy, suszonych brzoskwiń z dodatkiem cynamonu i wanilii – „mote con huesillo”.

Informacje praktyczne

Farellones na mapie

Odkryj Chile

Weronika Chimicz
Weronika Chimicz
Wielbicielka kultury hiszpańskiej i latynoamerykańskiej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach czyta dobre książki oraz kibicuje polskim sportowcom. Carlos Ruiz Zafón jest jej ulubionym mistrzem słowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY