Film „Bo pójdzie z dymem” (2019)

Karnawałowo-narkotyczna komedia w reżyserii Fernanda Colomo, (I​sla Bonita,​16.TKH), do której zdjęcia powstały w Kadyksie, Barbate i Madrycie.

Plakat z filmu "Bo pójdzie z dymem"
Plakat z filmu „Bo pójdzie z dymem”

Quique (Salva Reina) ma trzydzieści lat i pochodzi z Kadyksu. Jest bardzo zabawny, jak połowa miasta i jak połowa miasta bezrobotny. Jego ojciec nie żyje, siostra (Maggie Civantos), siedzi w więzieniu za rozprowadzanie narkotyków, a matka (María Alfonsa Rosso), cierpi na Alzheimera. Quique musi więc za wszelką cenę zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny. Tymczasem przygotowuje się ze swoim zespołem do zbliżającego się konkursu karnawałowych śpiewanych dowcipów.

Wszyscy wiedzą, że Quique jest w finansowych tarapatach. Pewnego dnia miejscowy diler, El Tuti (Joaquín Núñez), prosi go o pomoc w kradzieży największego w Hiszpanii ładunku narkotyków. Trzeba działać szybko, inaczej policja puści cały towar z dymem. Mają tylko jedno wyjście – muszą sprzymierzyć się z bandą zawodowych złodziei, którym przewodzi El Gallego (Manuel Manquiña). Do szajki należy też Rosario (Manuela Velasco), do której Quique zaczyna czuć miętę…

Informacje o filmie „Bo pójdzie z dymem”

  • Produkcja: Hiszpania 2019, 96’
  • Reżyseria: Fernando Colomo
  • Scenariusz: Fernando Colomo, Javier Jauregui
  • Obsada: Salva Reina, Manuela Velasco, Maggie Civantos
  • Nagrody, wyróżnienia, festiwale: Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2019: najlepsza aktorka drugoplanowa (Maggie Civantos), nagroda publiczności
  • Ograniczenia wiekowe: 16+
  • Tytuł oryginalny: „Antes de la quema”

Ten film jest wyświetlany w ramach 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY