Strona głównaKraje iberoamerykańskieMeksykMeksyk - Kolorowe miasto Guanajuato

Meksyk – Kolorowe miasto Guanajuato

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Guanajuato to piękne miasto położone w centrum Meksyku. Jest to jedno z najważniejszych historycznie miast kraju.

To tutaj miało miejsce wiele wydarzeń związanych z wyzwoleniem Meksyku, jak na przykład pierwsza bitwa Wojny o Niepodległość – walka o słynny spichlerz Alhóndiga de Granaditas.

Guanajuato zachwyca swoim unikalnym urokiem, kolorowymi domami w stylu kolonialnym i malowniczymi placami. Do tego wszystkiego dochodzi bogata oferta kulturalna, festiwale o zasięgu międzynarodowym (np. Festival Cervantino) i… kopalnie! W tych ostatnich w przeszłości wydobywano złoto i srebro. Obecnie większość z nich jest nieczynna, jednak stały się one jednymi z głównych atrakcji turystycznych miasta. Najpopularniejszą z kopalń jest Valenciana, którą w trakcie swojej podróży do Meksyku odwiedził także Lech Wałęsa.

Co łączy Guanajuato i Toruń?

Ogólnie Guanajuato jest zupełnie inne niż Toruń. Można jednak znaleźć małe podobieństwa, takie jak ich zbliżony rozmiar oraz to, że oba są miastami akademickimi, w których panuje bardzo studencka atmosfera.

W Guanajuato istnieje wiele instytucji akademickich, takich jak Uniwersytet Guanajuato i Centrum Badań Matematycznych (CIMAT) – jeden z najważniejszych instytutów matematyczno-informatycznych w Ameryce Łacińskiej.

To co osobiście najbardziej urzeka mnie w Guanajuato to intensywnie kolorowe domki, tajemnicze tunele, mnóstwo znakomitych punktów widokowych i na wpół dzika przyroda. Zresztą zobaczcie sami…

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Lorena
Lorena
Meksykanka mieszkająca w Polsce, zakochana w polskiej architekturze i kulturze. Z fascynacją odkrywa różnice i podobieństwa pomiędzy życiem w Polsce i w Meksyku. Odkrycia te i wrażenia z poznawania pięknego kraju nad Wisłą opisuje na swoim blogu: lorenameksykanka.blogspot.com
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

ZOABCZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne